ETUS’un Akaryakıt istasyonu Hizmete girdi.

admin

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) tarafından yapımı tamamlanan akaryakıt istasyonunda, araçlar yakıt ikmaline başladı. İçerisinde akarkayıt istasyonu haricinde araç tamir ve bakım istasyonu ile araç yıkama istasyonu bulunan tesiste ilk yakıt dolumunu yapan ETUS Başkanı Hakan Giyik, “ETUS olarak kurumsallaşma anlamında çok büyük bir adım attık. Edirne’mize ve tüm ortaklarımıza hayırlı olsun” dedi. Edirne Toplu Ulaşım Sistemi tarafından Yeniimaret Mahallesinde 5 bin metre kare alan üzerine kurulan araç tamir ve bakım istasyonu, araç yıkama istasyonu, akaryakıt istasyonu, toplantı salonu ve idari binaların bulunduğu alanda çalışmalarda sona gelindi.

ETUS araçlarına hizmet vermeye başlayan tesiste, ilk akaryakıt dolumu Edirne Toplu Ulaşım Sistemi Başkanı Hakan Giyik tarafından yapıldı. ETUS yönetiminin de hazır bulunduğu tesiste, ilk akaryakıt dolumu öncesi kurban kesildi. Tesisin resmi açılışının önümüzdeki günlerde gerçekleştirileceği ifade edildi. Edirne Toplu Ulaşım Sistemi olarak kurumsallaşma yolunda büyük bir yatırım yaptıklarını belirten ETUS Başkanı Hakan Giyik, “Geçtiğimiz aylarda kooperatifimize satın aldığımız alan üzerinde araçlarımızın tamiri ve bakımının yapıldığı araç tamir istasyonu, araçlarımızın temizlendiği araç yıkama istasyonu, toplantı salonları ve Kadoil ortaklığıyla akaryakıt istasyonu kurduk. Bugün burada araçlarımıza ilk yakıt dolumunu gerçekleştireceğiz. ETUS toplu ulaşımdaki yenilikleriyle sektördeki önemli kurumlardan biri olmasının yanı sıra yaptığı bu yatırımla da kendi kendine yetebilen bir yapıya dönüştü” dedi.

 378 total views,  2 views today

Next Post

Hafta sonu 41 yazar kitap fuarında

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen ve fuar boyunca 46 seçkin yayınevinin stant açtığı Edirne Kitap Fuarı; hafta sonu 41 yazara ev sahipliği yapacak. Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı’nda 6 Ekim Cuma günü kapılarını ziyaretçilere açan Edirne 5. Kitap Fuarı; 15 Ekim Pazar günü son bulacak. Açıldığı günden itibaren […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp