ETUS’UN ALMAK İSTEDİĞİ ARAÇLAR TANITILDI

admin

IMG_2021ETUS tarafından alınmak istenen  50 adet yeni ulaşım aracı için örnek olarak gelen otobüslerin tanıtımı yapıldı. Konu hakkında bilgi veren Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi klima sistemli ve engelli vatandaşların rahatlıkla binebileceği 26 kişilik ulaşım araçları ile.ETUS sistemini yerleştirmeyi amaçladıklarını belirtti. Sedefçi şunları kaydetti; “ ETUS sistemine daha önceleri bu büyüklükte 57 araç gelmişti. Onlar şu anda çalışmaya devam ediyor.Yeni sistemde daha 50 araç gerekiyordu. Bu araçları okulların açılmasına kadar almak zorundayız. Arkadaşlarımız örnek getirmişler Isuzu ve Otokar firmalarından iki örnek otobüs geldi. Bu araçlarda klimanın olmasını amaçlıyorum. Halkın araçlarda huzurlu yolculuk etmesi  gerekiyor.IMG_2016 IMG_2037

Ben firma temsilcisi arkadaşlarla görüşeceğim arkadaşları bir hafta burada misafir edelim.Bu ulaşım araçlarını halkın beğenisine sunalım.Halkımız beğeniyorsa arkadaşlarla anlaşma yaparak bu işi çözelim.

ANLAŞMA OLMAZSA İHALE YAPACAĞIM

Bu araçların ulaşıma katılma süreci Eylül ayının ikisinde sona eriyor.O güne kadar anlaşma yapılarak bu araçlar geldi geldi.Gelmezse 2 Eylülde ben belli hatlarda  ihale yapmayı düşünüyorum.

İnşallah arkadaşlarımız anlaşırlar. Böylece Otobüslerin 50 tanesi gelip sisteme dahil olursa sorun yok. Eğer başlamazlarsa 2 eylülde ben  ihale ilanında bulunacağım.

Bu arada otobüsler devreye girerse ihale yapmayacağım. Okullar açılıncaya kadar sorun çözümlenmezse ihale ile otobüslerin gelmesini sağlayacağım. İhale yapılması belediyenin yararına olacak hiç olmazsa üç beş milyon liralık bir para belediyemize gelecek. Ben bu paradan ziyade esnaflarımızın huzurlu olmalarını ve onların ekmek yemesini onların para kazanmasını istiyorum.

İnşallah arkadaşlarımız bu konuyu çözerler, böylece 15-16 Eylülde otobüsler sefere başlar.

Bir konuyu da kamuoyuna duyurmak istiyorum. Bizim kurduğumuz bu ulaşım  sistemi çok çağdaş bir sistem.

Dünyada az bulunan bir sistem kurduk biz arkadaşlarımızla birlikte. Bunda eski başkan  Serkan Oltandiken arkadaşımızın da büyük payı oldu. Bu ulaşım sisteminde vatandaş telefonuna girerek, telefonundan aracın durağa hangi saatte  geleceğini  öğrenme şansına sahip.Durakta bekleme sorununu  çözmek için bu sistemi kurduk.

Vatandaşlarımız bu imkanlardan yararlanabilirler.Böylece duraklarda boşuna beklemek zorunda kalmazlar.Otobüslerimizin  içende kamera sistemi var. Böylece şoförlerin vatandaşlara nasıl davrandığını görme imkanımız oluyor.Bunu belediye olarak bizim izleme şansımız oluyor.Bu arada bilgisayar ile aracın hangi durağa hangi saatte gittiğini tespit ediyoruz.Şu anda ulaşımda her şey dört dörtlük olmak üzere.Tek sıkıntımız şoförlerimizin bir kez daha eğitimden geçirilmesi gerekiyor.Bir kez eğitim verdik bu yeterli olmadı. Bu eğitimi bir kez daha tekrarlayacağız. Tek tip elbise giydirilerek halkımıza çağdaş, Edirne halkına layık bir ulaşım sistemi kuracağız.

Şu anda 200 araç sisteme dahil oldu, girmeye 34 araç bulunuyor. Bunlardan 15-16’sı girme hazırlığında. Biz ulaşımda tekel yaratmıyoruz. Burada patron Edirne Belediye Başkanı. Edirne Belediye Meclisi fiyatlarda söz konusu oluyorsa orada tekel olmaz. Edirne belediyesi de halkı mağdur etmez. Edirne’de makul fiyatla ulaşım devam edecektir” dedi

 185 total views,  2 views today

Next Post

ÖNCE TANITIM GEREKİR

Gelişen bölgelere ve ülkelere baktığınızda bu gelişmişliklerinde reklamı kendi değerlerinin tanıtımının reklamının ön planda olduğunu görürüz.  Yahudilere mal edilen bir sözcük vardır. Museviler kazancının büyük bölümünü  reklam sattığı ürünün tanıtımı için harcadığı söylenir.Bunda gerçek payı vardır.dünyanın hiçbir yöresinde fakir yoksul dilenen Yahudi göremezsiniz. Dünyanın dört bir yana savrulan çok çile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp