Evde bakım ücretinden yararlanan ailelere ziyaret

admin

Evde Bakım Ücretinden Yararlanan Vatandaşlara Ziyaretler Devam Ediyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının destek verdiği % 50 ve daha fazla orana sahip ağır engelli durumundaki muhtaç vatandaşlarımıza ödenen evde bakım ücretlerinin yerinde kullanılıp, kullanılmadığını görmek ve engellilerimizi ziyaret etmek için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş’ın Cumartesi günkü durağı Uzunköprü Aslıhan Köyü oldu.

Evde bakım ücretinden yararlanan ailelere ziyaret (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Köy Muhtarı Aliman Beyaz, Aza Erdal Köle ve Kadir Ceylan ile birlikte ziyaret edilen  6 ağır engelli vatandaşımıza; sunulan bakım hizmeti ve bakım ücreti ödenen bakıcıların hassasiyetinden dolayı teşekkür edildi.

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ; “Düzenli olarak ev ziyaretlerimiz ve denetimlerimiz devam etmektedir. İl Müdürlüğümüze bağlı Merkez ve İlçelerdeki kuruluşlarımızda çalışan personellerimizce bu denetimler sık sık gerçekleşmektedir. İl Müdürü olarak evde bakım hizmetinden yararlanan vatandaşlarımızı bende yakından görmek, konuşmak, varsa sorunlarını bire bir dinlemek için bu ziyaretlere önem vermekteyim, verilen desteklerin yerinde kullanıldığını görmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. 97 yaşındaki Ayşe teyzenin ve 88 yaşındaki Zehra teyzenin hayır duasını almak bütün yorgunluğumuzu unutturdu. Devletimizin bu tür destek ve yardımlar ile halkına hizmette bulunması büyük bir devlet olduğumuzu göstermektedir. Hiç bir vatandaşımız bu ülke sınırları içerisinde yalnız değildir” dedi.

Evde bakım ücretinden yararlanan ailelere ziyaret (1)

 

 

 

 

 

 

 

Evde bakım hizmetinden yararlanan Zehra Teyzemizin Ailesi; gerçekleşen bu ziyaretten ve  İl Müdürünü evlerinde görmekten mutlu olduklarını dile getirdi.

Aslıhan Köy Muhtarı Aliman Beyaz; ” İl Müdürümüzün de belirttiği gibi köyümüzde muhtaç durumdaki 6 ağır engelli Vatandaşımız evde bakım ücreti almaktadır. Köy muhtarı olarak oluşabilecek olumsuzları gözlemlemek, haksız ve yerinde kullanılmayan ödemeleri il müdürlüğümüze ve üst makamlara bildirmek benimde asli görevlerim arasında. Çok şükür bizim köyümüzde haksız ve yerinde kullanılmayan yardım ve destek bulunmamaktadır. İl Müdürümüze köyümüze ziyaretinden dolayı teşekkür ederiz, dedi.”

Evde bakım ücretinden yararlanan ailelere ziyaret (2)

 102 total views,  2 views today

Next Post

EBET’de mis sabunu kursu

              Edirne Bedensel Engellileri Derneği (EBED) de mis sabunu kursu açıldı. Kursiyerleri kursa severek devam ediyor. Konu hakkında açıklama yapan, kurs Öğretmeni Halk Eğitim Usta Öğreticisi Sevim Dayıoğlu bu meslekte 6. yılı olduğunu belirterek, “ Açtığımız kursta çeşitli engelli arkadaşlarımız ve yakınları var. Tüm […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp