Evrim Kaşıkçı ‘Adı Kadın Türküler’i Hemşerileri İçin Söyledi

admin

Edirne’nin Meriç ilçesinde doğup büyüyen akordeon sanatçısı Evrim Kaşıkçı, kadın isimli Rumeli ve Balkan türkülerini seslendirdiği ‘Adı Kadın Türküler’ projesi kapsamında doğduğu ilçe Meriç’te bir konser verdi. Meriçli hemşerilerine unutulmaz bir gece yaşatan Kaşıkçı, söylediği türkülerle katılımcıları hem ağlattı hem güldürdü.
Kaçıkçı; Meriç Kaymakamlığı, Meriç Şehit Osman Çakıl Anaokulu ve Meriç Merkez Büyükdoğanca Ortaokulu Okul Aile Birlikleri’nin organizasyonuyla Meriç Belediyesi Konferans Salonu’nda bir konser verdi. Meriç Kaymakamı Nurullah Karaman, Havsa Kaymakamı Barış Demirtaş, Meriç Belediye Başkanı Erol Dübek, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, köy muhtarları ve çok sahyıda vatandaşın katıldığı konserde izleyiciler müziğe doydu.
Fotoğraf Sanatçısı Behiç Günalan ile İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Zaim Bosnalı’nın çektiği fotoğrafların yer aldığı slayt gösterisi eşliğinde gerçekleştirilen ve yaklaşık 1,5 saat süren konser sonunda Meriç Kaymakamı Nurullah Karaman, gece sonunda Kaşıkçı’ya ve orkestra üyelerine teşekkür plaket verdi.
Konserde; Fadime’m, Nuriye’m, Pakize’m, Şefo, Hanım Ayşe’m, Ramize’m, Kadriye’m gibi türküleri seslendiren Kaşıkçı, 1 Nisan’da Havsa ilçesinde de bir konser verecek.AW000489

 184 total views,  2 views today

Next Post

Vatan Bilgisayar Edirne Mağazası İle Avrupa Sınırında

Türkiye’nin 33 ilinde yerli ve yabancı binlerce markayı uygun fiyatlarla müşterilerine sunan Vatan Bilgisayar 70’nci mağazasını Türkiye’nin en batısı ve Avrupa’daki sınır kapısı Edirne’de açtı. Mağaza açılışında konuşan Vatan Bilgisayar Genel Müdürü Hasan Vatan “Kültürü ve hızla büyüyen ekonomisi ile öne çıkan Edirne ilimizde yeni mağazamızla en son teknolojiyi kaliteli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp