Eylül ayı prim ödeme süresi uzatıldı

admin

SGK Edirne İl Müdürü Süleyman LALE, son ödeme tarihi 31 Ekim 2017 olan;2017/Eylül cari ay prim borcu, 2016/Aralık ayı ertelenen prim borçları ile yapılandırma taksit borçlarının ödeme süresinin 07 Kasım 2017 gün sonuna kadar uzatıldığını belirtereksigortalı ve işverenlerimizin mağduriyet yaşamamaları için bu tarihe kadar ödemelerini yapmaları konusunda uyarılarda bulundu.

İl Müdürü LALE, Sosyal Güvenlik Kurumu alacaklarının tahsilatında bankaların Kurum tahsilat sistemleriyle iletişiminde sıkıntılar yaşanması dolayısıyla 2017 Eylül ayı primleri, 6770 sayılı Kanun kapsamında ertelenen 2016 yılı Aralık ayı primleri ve yapılandırma taksitleri de dahil olmak üzere ödeme vadesi 31 Ekim 2017 tarihinde dolan prim tahsilatlarında aksaklıkların oluştuğunu belirtti.

LALE, “işveren ve sigortalılarımızın mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme tarihi 31 Ekim 2017 olan, prim ve diğer tüm Kurumumuz alacaklarının ödeme süresi 7 Kasım 2017 tarihi gün sonuna kadar uzatılmış olup bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır.” dedi.

İl Müdürü Süleyman LALE, sigortalı ve işverenlerin sigorta prim teşvik ve desteklerinden yararlanmaya devam edebilmeleri, süresinde ödenmeyen primler nedeniyle gecikme cezası ve gecikme zammına maruz kalmamaları ve yapılandırma anlaşmalarının bozulmaması için belirtilen tarihe kadar ilgili borçlarını ödemelerinin önem arz ettiğini dile getirdi.

 130 total views,  2 views today

Next Post

Yunanistan’ın Edirne Konsolosu'ndan ZIPKINKURT'a ziyaret

Yunanistan’ın Edirne Konsolosluğu’na atanan Sotiria Theocharidi, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’u makamında ziyaret etti. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yunanistan’da bulunan bir çok Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği ve ortak çalışmaları olduğunu dile getiren Zıpkınkurt, çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi ve iki ülke […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp