Fahrettin Savcı’dan Yeni öğretim yılı mesajı

admin

Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı, 26. Dönem Ak Parti Milletvekili Adayı Fahrettin Savcı yeni öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi.  “2017,2018 eğitim yılı başlıyor herkes yarın okula sıkıntılar olabilir sorunlar olabilir hep birlikte hep beraber çözülür inşallah. Yarın bütün öğrencilerimiz okullarına devam eğitimlerinize devam ediniz. Oku okut , öğren öğret, kalkınsın bu millet.Sevgili öğrenciler, eğitim camiamızın değerli üyeleri ve değerli velilerimiz;

Yarın her yönüyle yepyeni bir başlangıca, hep beraber merhaba diyoruz. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın yüreklerinde, bilgi ve sevgi ışığını yakmak üzere 2017-2018 eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Çağdaş eğitim, toplumsal yaşamımızın biçimlendirilmesinde, geleceğe yönelik adımlarımızın belirlenmesinde ve çağdaşlaşma sürecinin başarıya ulaşmasında vazgeçilmez öğedir. Sağlam temeller üzerine kurulmuş bir yaşam, çocuklarımızın geleceği için olduğu kadar, genç nüfus yoğunluğuna sahip Cumhuriyetimizin geleceği için de temel koşuldur.

Şehrimize ve ülkemize değer katacak, güçlü kılacak, teknolojiye hakim, eleştirel düşünebilen, kendine güveni yüksek ve yepyeni fikirler üretebilen, vizyonu geniş bireylerin oluşması eğitim anlayışımızın temelini güçlendirmektedir.

Her şeyin büyük bir hızla değiştiği, beklentilerin, talepler ve mesleklerin sürekli bir değişim içinde olduğu günümüzde, eğitim konusunda fiziki imkânlarımızı sürekli gözden geçiriyor EDİRNE ‘mizin en ücra köşesinde yaşayan yavrumuzun da eğitim hakkını kutsal sayıyoruz.

Bu amaçla devletimizin yaptığı yatırımlarla bizler Keşan’ımızın eğitimdeki şartlarını hem fiziki açıdan hem de kalite açısından artırmaya devam etmekteyiz.

Sevgili Öğrenciler; başarı, birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir olgudur. Başarıya ulaşmada; sorumluluk duyma, planlı çalışma, kararlı olma ve kendine güvenme başarının olmazsa olmazlarıdır. Ayrıca öğretmenlerinizi ve okulunuzu, birbirinizi seviniz, zararlı alışkanlıklardan kaçınınız. Sizler eğitimin temel yapı taşlarısınız. Eğitim-öğretim alanında yapılan her türlü fedakârlık, çaba ve yatırım, sizler içindir. Sizler başarılı oldukça, bizler de mutlu ve huzurlu olacak, geleceğimize güvenle bakacağız.

Değerli öğretmenlerimiz; çocuklarımızın geleceğe hazırlanmasında en önemli görev size düşmektedir. Ailelerimiz en kıymetli varlıkları olan çocuklarını, sizlerin ellerine teslim etmektedirler. Sizin de asli göreviniz, bu çocuklarımızı milli, ahlaki, insani ve evrensel değerlerle yetiştirmek ve hayatta lazım olacak bilgileri öğretmek, becerileri kazandırmaktır. Sizin birinci muhatabınız öğrencilerinizdir. Onun için onları seviniz, sayınız, önemseyiniz ve önemli olduklarını hissettiriniz. Onların yetiştirilmek üzere size teslim edildiğini ve hata yapabileceklerini unutmayınız.

Bu duygu ve düşüncelerle, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve eğitim camiasına başarılar diliyor, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının sağlık, mutluluk, huzur ve başarılarla dolu geçmesini temenni ediyorum.”

 

 186 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de 19 Eylül Gaziler Günü kutlandı

Edirne’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen törenlerle kutlandı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Demir, “Türk Tarihi kahramanlık günleri ile doludur. İşte bu kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz” dedi. 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene Edirne Valisi Günay Özdemir, 54. Mekanize […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp