Farmasi firması Edirne’de

admin

Edirneli Dr. Cevdet Tuna’nın kurduğu ve 121 ülkeye ihracat yapan Farmasi Firması, Edirne ekibini güçlendirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Farmasi Firmasi RYS Otelde düzenlenen toplatıya konuşmacı olarak katılan Farmasi Genel Müdür Yardmcısı Devrim Hamaratlar öncelikle firmanın kuruluşu ve Dr. Cevdet Tuna hakkında bilgi verdi. Gayet samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda Devrim Hamaratlar Edirneli satış danışmanlarını; firmanın ürünleri, kozmetik ürünlerin yanlış kullanımı,  zararlı kozmetik ürünlerin verebileceği hasarlar hakkında bilgilendirdi.

Farmasi firması Edirne’de  (2)

 

 

 

 

 

 

 

Hamaratlar açıklamasına firmanın kurucusu Dr. Cevdet Tuna’yı tanıtmakla başladı. Sözlerine “Firmamız, Dr. Cevdet Tuna tarafından kuruldu. Kendisi Edirnelidir. Ben de Uzunköprülüyüm. Dr. Cevdet Tuna Cumhuriyetin İlk yıllarında hükümetin bursu ile beraber çok başarılı bir genç olduğu için Almanya Gothe Üniversitesine gönderiliyor. Tıp Eğitimi alıp geri geliyor. 2. Dünya Savaşında Edirne’de kendisine bir at verilen Tabip Üsteğmen Dr. Cevdet Tuna, tüm Trakya’da tek başına doktorluk yapan çok enteresan birkişi.  O dönemde 2. dünya savaşı sıralarında, ülkemizdeki ilk öksürük şurubunu, ilk öksürük tabletini, ilk ağrı kremini, ilk yara merheminin patentini alıp da buluyor. Hiçbir şey olmadığı için; ne eczane ne hastane ne de başka bir şey olmadığı için görev yapan çok önemli bir Türk Doktordur. Şu an 94 yaşında ve kendisi hâlâ yaşamaktadır. İlk ilaç firmasının da Dr. Cevdet Tuna tarafından kurulduğunu söyledi.

Yıllardan sonra da kozmetiğin de bir ilaç gibi olduğunu anlayıp; İlaç gibi kozmetik üretmeye başlıyor. Bizim ürünlerimizde mutlaka sonuç alırsınız. Sadece normal diş macunu değildir. Kullandığınız zaman diş ve diş eti problemlerinden arınmış olursunuz.”

Farmasi firması Edirne’de  (1)

 

 

 

 

 

 

 

TÜRK SERMAYESİ İLE KURULAN BİR ŞİRKET

Farmasi Firması’nın %100 Türk sermayeli bir şirket olduğunu sözlerine ekledikten sonra firmanın 121 ülkede yer alan 65 yıllık bir şirket olduğunu ve 360 milyon tüketicinin her yıl Farmasi ürünlerini kullandığını söyleyen Hamaratlar; “Ben bir Türk olarak gurur duyuyorum. Tüm dünyada Türk Bayrağını dalgalandırıyoruz. Her toplantımızı İstiklal Marşımızla açarız. 2500’e yakın ürünümüz var. Victoria Secret, Emporia Armani, Dr. Foster’a, Regina’ya, birçok firmaya yıllardır ürün veririz. Ayrıca Türk ordusuna da birçok ürün veriyoruz. Diş macunundan, ısıtıcı kreme, traş köpüğüne kadar rakamı milyonları aşan adetlerde veriyoruz..

AMACIMIZ EDİRNE’YE HİZMET

Edirne Belediyesi ile birlikte ortak bir proje yapabileceklerini, belirten Hamaratlar, “Burada Belediye Başkanımızla güzel bir projemiz olabilir. Dr. Cevdet Tuna Edirneli olduğu için burada bir Müze, bir kürsü veya başka neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. Buradan bir heyet gelmek istediklerini belirttiler. Biz seve seve baş üstüne dedik ve ilk önce biz gelelim dedik. Sonra biz davet edeceğiz. Edirne’ye elimizden geldiği kadar biz de üstümüze düşeni yapmak için gayret göstereceğiz.

Farmasi firması Edirne’de  (3)

 

 

 

 

 

 

 

BİZ BİR EDİRNELİNİN ŞİRKETİYİZ

Hamaratlar son olarak firması hakkında şunları söyledi: “Bu arada Çiğdem Kurtoğlu hanım bizim Edirne’deki ilk temsilcimiz ve direktörümüz. Bizim hiyerarşimiz içinde en üst pozisyonda. Edirneli olan firmamızı Edirne’ye tanıtan Çiğdem Hanım oldu. Ona da çok teşekkür ediyorum. Büyük yatırımlar düşünüyoruz Edirne için… Biz neler yapıyoruz; biz fabrikadan halka satış yapıyoruz. Nasıl tarladan ayçiçeği veya domates vs alırsın. Farmasi Avrupa’nın en büyük bütünleşmiş kozmetik tesisi. Biz tüketicinin kapısına kadar hizmet götürüyoruz. Hem daha ucuz hem de sağlıklı bir ürün alıyorlar. Bizim tesislerimizin her yerini ve her şeyini Sağlık Bankalığı rutin bir şekilde sürekli kontrol ediyor. Sadece o da değil, bizi Amerika’nın denetimcileri de kontrol ediyor. 121 ülkenin gümrüğünden girerken gümrüklerde de ekstra bir denetleme oluyor. Düzenli, kaliteli, güvenilir ve tecrübeli bir Türk Firmasıyız.”dedi.

 

 

 198 total views,  2 views today

Next Post

Roman Dernekleri’nden Şemsettin Emir’e destek

Edirne Roman Dernekleri yayınladıkları imzasız ortak açıklama ile 7 Haziran’da yapılan seçimde AK Parti Edirne Milletvekili Adayı Şemsettin Emir’i destekleme kararı aldıklarını ifade ettiler.               Ağaç Pazarında Şemsettin Emir’in işyeri önünde bir araya gelen bazı dernek üyeleri davul zurna eşliğinde Ağaçpazarı caddesinde yürüyen Roman […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp