Fedai Canım; “Şimdi artık üretime odaklanmanın zamanı.”

admin
Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı edirne-ticaret-borsası-yönetim-özay-öztürk-fedai-canım-53-300x283.jpg

Edirne Ticaret Borsası Meclis Başkanı Fedai Canım yaptığı açıklamada; “Şimdi artık üretime odaklanmanın zamanı. Türkiye’de Yerel seçimler yapıldı. Belediye Başkanlıkları seçildi. Mahalle muhtarlarımız seçildi. Önümüzde yaklaşık olarak 4,5 yıl gibi bir sürede seçim görülmüyor. Dolayısıyla bizim ilk önceliğimiz ekonomi ve üretim olması gerekir. Buna odaklanmalıyız. Üretim olmadan gelişim olmaz. Daha çok üretime odaklanmalıyız” dedi.

“mevsim normallerin içerisinde bir yağmur aldık.”

Son dönemde bölgemizde yaşanan yağış artışının bölge çiftçisi tarafından büyük bir sevinçle karşılandığına değinen Canım;  “Biliyorsunuz, Edirne’miz Tarım kentidir. Tarım, Turizm ve Ticaret olmak üzere 3 ana hedef üzerinde şehrimizi büyütüyoruz. Tarım kenti olmamız nedeniyle ekonomik yapımız da tarıma dayalıdır. Tarımda iklim koşulları Şubat ve Mart ayında istediğimiz şekilde gelişmedi. Diğer yıllara oranla Ciddi manada eksik yağışlar aldık. Son bir haftadan beri yağan yağışlar bölgemizdeki çiftçimizin yüzünü güldürdü. Şu an itibarıyla Ürünlerimiz gayet güzel. Çiftçilerimiz yeni sezonda ayçiçeği ekimini gerçekleştirdiler. Bölgemize çok şükür mevsim normallerin içerisinde bir yağmur aldık. Temennimiz bu yağışların devam etmesi. Bölgesel ani yağışların ve dolu yağışlarının olmadığı bir dönem olmasını diliyoruz. Edirne için en güzel bir bahar yaşanıyor. Bu arada bölgemizde her geçen gün ekimi artan kanola bitkisinin ilimizde bu sezon ekimi 3 kat artış gösterdi.”dedi.

dav

“Lisanslı Depomuz 2019 Hasat sezonuna hazırdır”

Lisanslı Depoculuk ile ilgili de bilgi veren Canım; “Edirne Ticaret Borsası olarak geçen yıl üreticilerimizden geçen yıl çok az miktarda yaklaşık 2 bin ton gibi bir eksik kalan depoları tamamladık. Üreticilerimizden Lisanslı Depolara mal alamadık. TMO’nun bir önceki yıldan kalan mallarını eritememişti. Dolayısıyla geçen yıl Lisanslı Depolar çalışamadı. Ama bu yıl,  şu anda Lisanslı depolarımız boşaldı ve hazır durumdadır. Allahın izniyle buğday harmanında fiyatlar açıklanır açıklanmaz, hatta açıklanmadan da önce Lisanslı Depoya malını teslim etmek isteyen üreticilerimize hizmetimizi başlatacağız.  Lisanslı Depomuz 2019 Hasat sezonuna hazırdır. Bunun yanında çevremizde bazı Lisanslı depolar da hazır olacak .Havsa İlçemizde Seçkin Öztürk’ün yapmış olduğu 20 bin tonluk çelik sülo da hazır olacak. Bölgemizde Lisanslı depoculuk hızla gelişiyor.” dedi. 

 336 total views,  2 views today

Next Post

TURİZM EDİRNE’NİN EN ÖNEMLİ GELİR KAPISIDIR.

Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Mansur İriş, 15-22 Nisan tarihleri arası kutlanan Turizm Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Turizmin günümüzde önemli bir sektör haline geldiğini belirterek, Edirne’mizin tanıtımında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Mansur İriş ’in konu ile ilgili açıklaması şöyle;   “Bacasız sanayi olarak adlandırılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp