Fen Lisesi yapılmasına ilk imza Okan Gaytancıoğlu’ndan

admin

Veli Der (Edirne Öğrenci Velileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) Başkanı Mustafa Aytekin Veli- Der olarak birçok dernek, sendika ve siyasi partiler  ile görüşmeler sonucunda başlattıkları  “Fen Lisemizi İstiyoruz” kampanyasına ilk imzayı  CHP birinci sıra Milletvekili adayı Okan Gaytancıoğlu’ndan geldiğini belirterek; “ .DİSK binasında yaptığımız toplantı sırasında binaya başka amaçla gelen Okan Gaytancıoğlu durumu öğrenince;“Laik, bilimsel ve nitelikli eğitimi Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında sağlayacağız.” Diyerek ilk imzayı atmaktan gurur duyduğunu söyledi.

FEN LİSESİ İÇİN İLK İMZA OKAN GAYTANCIOĞLU'ndan (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda kampanyayı başlatan Veli Der başkanı Mustafa Aytekin; “Edirne’ye ikinci bir Fen Lisesi’nin gerekli olduğunu Bakanlık belirlemiş ki geçmiş yıllarda TOBB ile protokol imzalamış. Bu gün baktığımızda TOBB başka bir bina yapmaya karar kılmış. Para onundur, öncelikleri olabilir. Bizi ilgilendiren Edirne’ye ikinci bir Fen Lisesi’nin gerekli olduğunun Bakanlık tarafından tespit edilmiş olmasıdır. Binayı kimin yapacağı önemli değildir. Bu nedenle biz kampanya metnimizi sunuyor ve kampanyamızı başlatıyoruz.” dedi.

“Evet, bir Fen Lisemiz var. Son yıllarda düşmesine rağmen eğitim alanında ilimizdeki başarılı öğrencilerimizin olduğu gerçeğini de bilen TOBB ikinci bir Fen Lisesi yapma kararını vermiş ve MEB ile protokol imzalamıştı. Ancak her ne olduysa 2014 yılı sonlarında TOBB, Edirneli Bakanımızın bulunduğu bir törende bu binadan vazgeçti. Protokolü bozarak YÖK tarafından Trakya Üniversitesi bünyesinde yapılması planlanan İlahiyat Fakültesi’ni yapma kararı aldı.

FEN LİSESİ İÇİN İLK İMZA OKAN GAYTANCIOĞLU'ndan (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Gerekli ise elbette İlahiyat Fakültesi de yapılabilir. Ancak geleceğin planlaması dâhilinde olan İlahiyat türü, ticaret, öğretmenlik, vb özel mesleklere yönelten okulların dışında öğrencileri diğer mesleklere yetiştiren Fen, Anadolu, vb liselerdir.

Başarılı öğrencilerimizi mühendis, hukukçu, bilim insanı, vb mesleklere hazırlayacak olan bu tür okullara ihtiyaç vardır. Bu kapsamda doğru bir teşhis olan Fen Lisesi’nin yapılması sözü kentlilere verilmiştir. Biz Öğrenci Velileri Derneği (VELİ-DER)olarak bu sözün yerine getirilmesini ve bir şekilde ikinci bir Fen Lisesi’nin kentimize yapılmasını talep ediyoruz.”

Veli Der olarak önümüzdeki günlerde tüm kenti ve başarabilirsek ilçeleri ve bölgeyi gezerek kampanyayı büyüteceğiz.

Bu talebimize destek veren herkesin “Edirne Veli Der”facebook sayfasından metni indirerek imzaya açabilir ve imzalı metinleri bize ulaştırabilir.” Dedi.

 

 

 

 149 total views,  2 views today

Next Post

Tanrıkulu “halkımız kanser konusunda bilinçlendirilmeli”

Kanser Haftası nedeniyle açıklama yapan,  Edirne Tabip Odası Başkanı Dr Ertuğrul Tanrıkulu, çevre koşullarının kansere etkisinin  mümkün  olduğunu   ve bu yönde bilimsel araştırma yapılması gerektiğini belirterek  şunları kaydetti; “ Daha ziyade Ergene Kirliliği ve Çernobil faciasının Trakya’da yaptığı etkinin iyice araştırılması gerekir. Bu konuda bilim insanlarımıza çok iş düşmektedir.   […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp