FEVZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU’NA MÜZİK ATÖLYESİ

admin

FEVZİPAŞA İLKÖĞRETİM OKULU’NA MÜZİK ATÖLYESİ

Edirne Valisi Hasan Duruer’in talimatı doğrultusunda Edirne İl Özel İdaresi tarafından alınan değişik türde müzik aletleriyle Fevzipaşa İlköğretim Okulu’nda ‘Müzik Atölyesi’ kuruldu. Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği’ne teslim edilen müzik aletleri, Roman öğrencilerin ağırlıkta olduğu okulda büyük bir sevinçle karşılandı.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Edirne Roman Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı Turan Şallı, Roman çocuklarının müzikal anlamda iyi bir eğitim almasını istediklerini söyledi. Roman çocukların müziğe olan yatkınlığından bahseden Şallı, “Müzik atölye çalışmasında sadece Roman öğrencileri değil, Roman olmayan öğrencileri de görmek istiyoruz. Dernek olarak Roman vatandaşlarımızın eğitim ve sosyal sorunların çözümüne katkı vermenin yanında sosyal yardım çalışmalarını da imkânlarımız ölçüsünde yapıyoruz” dedi.
Dernek olarak projelerin yalnızca Avrupa Birliği’nden alınan hibelerle yapılmayacağına vurgu yapan Şallı, “Devletimizin kurumları zaten Romanların hizmetinde. Edirne’de dezavantajlı gruplara yönelik ilk müzik atölyesi kuran Roman Derneği olmaktan da gurur duyuyoruz” diye konuştu.

 193 total views,  5 views today

Next Post

KORUYUCU AİLE VE GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ TANITILDI

KORUYUCU AİLE VE GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ TANITILDI Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde ülke genelinde başlatılan gönül elçileri projesi kapsamında uzunköprü’de geniş katılımlı bilgilendirme toplantısı yapıldı.  Gönül elçileri projesi ve koruyucu aile modeli tanıtım toplantısı Uzunköprü Kız Meslek Lisesi toplantı salonunda geniş katılımla gerçekleştirildi. Tanıtım toplantısına Edirne Valisi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp