FEYZİOĞLU FARKLI BİR İNSAN

admin

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu Edirne Barolar Birliğinin davetlisi olarak Edirne’ye geldi. Feyzioğlunun Edirne’ye gelmesinin kentimizin kurtuluş gününe rastlaması Baro Başkanı için ayrı bir anlam ve önem taşıyordu.
fikri_yalin_kose

Buradaki konuşmasında Trakya insanının, Edirnelilerin demokrasiye milli duygulara duyarlı olmasının önemini basın toplantısında da dile getirdi. Trakya halkının demokrasiyi içtenlikle sahiplendiğini vurguladı.

Feyzioğlu, alışılagelen yöneticilerin aksine farklı bir görüntü profili sergiliyor. Saraçlar Caddesinde bir kafeteryada bulundukları sırada kendisi ile ilgilenen halkın arasına girerek, samimi görüntü sergilemesi halk arasında olumlu izlenim yarattı.

Feyzioğlu’nu gören vatandaşlar farklı bir insan profili oluşturduğunu, samimi yaklaşımını, insanlar arasında güven yarattığını ne olarak gözlüyorlardı. Edirne’nin kurtuluş gününde Baro başkanının Edirne’de olması kente ayrı bir güzellik ve ayrı bir coşku getirmişti. Daha sonra yaptığı basın toplantısında da değindiği ülke gündemine, yaklaşımı ve değerlendirdiği konulardaki kararlı ve objektifliği ile de güven veren bir görüntü sergiledi.

Metin Feyzioğlu söylemek istediğini gevelemeden söyleyebiliyor, çekinmeden, korkmadan, kısaca bölge şivesi ile harbi olarak söyleyebiliyor. Feyzioğlu, kendi mesleklerini ilgilendirmeyen siyasi partilerin kısır tartışmalarına kesinlikle girmek istemiyor.

Baro Başkanı sorunlara evrensel hukuk açısından yaklaştığını gösterdi. Baroların adeta kutup yıldızı konumunda olduğunu, siyasi parti yetkililerinin, baroların etkinliklerinden yararlanmaları gerektiğini dile getirdi.

Özellikle ülke gündeminde olan yeni anayasa konusundaki endişelerinin gerçek olduğunu, bu tür anayasa hazırlamanın mümkün olamayacağının bir kez daha ortaya çıktığını açıkladı. Feyzioğlu konuşmasında bu yöntemle anayasa hazırlanmasının yanlış olduğunu defalarca dile getirdiklerini, bunun dikkate alınmadığını vurguladı.

Ülkedeki seçim barajının %10’dan %3’e indirilmesinin demokratik temsil açısından zorunlu olduğunu, böylece tüm siyasi partilerin parlamentoda temsil olanağının sağlanacağını ifade etti. Anayasa hazırlanmasında bunun dikkate alınması gereği halde anayasanın hazırlanması aşamasında muhalefetin bu teklifinin gündeme getirilmediğini söyledi.

Baro Başkanı konuşmasında Edirne insanının demokratik çağdaş yapısının ülkeden demokrasinin kökleşmesi açısından dikkate alınması gereğini vurguladı. Edirne’nin bu uygar yapısının diğer yöreler için de baz alınması gerektiğini açıkça dile getirdi. Kadına karşı şiddetin gündemde olduğu bir dönemde Türkiye’de kadına şiddetin %1500 artığı örneğini gösterdi. Bu örnekle Kadına yönelik şiddetin önlenmesinin lafta kaldığını vurguladı.Türkiye’de devlette görev yapan 1500 üst bürokrat arasında ancak 500 kadının bulunduğunu,Ülkede bir bayan valinin olduğunu, bu dağılımın kadına verilen önemin göstergesi olduğunu ifade etti.

 214 total views,  2 views today

Next Post

Barolar Birliği Başkanından Sedefçi’ye Ziyaret

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’yi, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.Prof.Dr.Metin Feyzioğlu makamında ziyaret etti. Edirne Barolar Birliği’nin düzenlediği bir dizi etkinlik için Edirne’ye gelen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av.Prof.Dr.Metin Feyzioğlu ve beraberinde Edirne Baro Başkanı Av.Özgür Yıldırım ve diğer üye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp