Firma Zarar etti, Kule Radarlar Kapatıldı

admin

2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun ek 16. Maddesi çerçevesinde Trafik Elektronik Denetleme Sistemi (TEDES) kapsamında Edirne Merkezde 7 noktada hız ihlal sistemi, 5 noktada kırmızı ışık ihlal sistemi olarak kurulan Kule Radarların sözleşmesi yetkili firma tarafından fesih edildi.

Araç sürücülerinin de özellikle Kule Radarların  kurulu olduğu bölgelerde belirlenen hız limitlerine uygun hareket etmesi projeyi hayata geçiren firmanın beklentilerini boşa çıkardı.

Yeni düzenlemeler yapılarak, 02 Nisan 2016 Tarihinde aktif hale gelen Kule Radarlar  Edirne’nin en işlek yerlerine kurulmuştu. Edinilen bilgiye göre Kule Radarların projesini hazırlayan firmanın yeterli kar elde edemediği için sözleşmeyi tek taraflı fesih ettiği belirtildi. Yetkili firma kar elde edemediğini gerekçe gösterip, sözleşmeyi tek tafralı feshi ederek İlimizde 12 farklı noktada bulunan Kule Radarların çalışmasını durdurdu. Firmanın önüm önümüzdeki günlerde kule radarları bulundukları yerden söküp alacağı açıklandı.

 

 70 total views,  2 views today

Next Post

Mermur-Sen’den Zeytindalı Harekatına Destek

Memur-Sen Edirne Şubesi Üyeleri, Vatanımızın bekası ve selameti için Afrin’de teröre karşı Zeytin Dalı Harekatı’nı gerçekleştiren Askerlerimize destek için ellerinde Türk bayrakları ile Saraçlar Caddesinde toplanıp, “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları atarak kamuoyuna açıklama yaptılar. Memur-Sen Edirne Şube Başkanı Erdinç Dalgıç burada yaptığı konuşmada;  Askerlerimiz, vatanımızın bekası ve selameti için […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp