Firmaların reklamını vatandaş mı ödeyecek?

admin

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 2019 yılında para ile satılmaya başlayan poşet uygulamasında vatandaşın mağdur olduğunu söyleyerek, “amaç üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi?” diye sordu.

Poşetin parayla satılmasının yeni bir (üstü örtülü) vergi kalemi olduğunu söyleyen Demirkıran,“poşetler için en az 25 kuruş alınacak diye bir ifade, daha fazla da alınabileceğinin yolunu açıyor. Bu masraf harcama kalemi olarak vatandaşın sırtına binecek” şeklinde konuştu.

Satış yapan firmanın reklamı olan poşetlerden para alınmasının çok yanlış olduğuna vurgu yapan Demirkıran,“reklam içeren poşetler para ile satılamaz. Vatandaşımız haklı olarak soruyor; ‘firmanın reklamını ben niye ödeyeyim.’ Ayrıca Firma reklamı içeren poşetlerin atılmayıp tekrar kullanılması tüketici açısından zorluk oluşturur. Toplumumuzda, (A)  firmasından alınan poşetle (B) firmasına gidilince‘ayıp olur’ anlayışı vardır” diyen Demirkıran sözlerini şöyle sürdürdü;

Saadet Partisi olarak sesleniyoruz; “Amacınız yeni bir vergi almak mı?  Veya sokak aralarına kadar girip esnafları bitme noktasına getiren, hızla tekelleşen zincir dükkanların poşet masraf kalemini, gelir kapısı haline getirip büyük bir kıyak yapmak mı?  Yani Niyetiniz üzüm yemek mi? bağcıyı dövmek mi? Özetle ifade edersek reklam içeren poşetler para ile satılamaz.” Dedi.

 

 14 total views,  2 views today

Next Post

Pazarcılar Odası Başkanı Şeref Hasır'dan Gürkan’a Tam Destek!

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın kentin çeşitli yerlerine astırdığı, Yeni yıl kutlama mesajının yer aldığı Yunanca ve Bulgarca afişlerde Edirne’nin isminin “Adrianoupolis”  olarak yazılmasını önce takdir eden daha sonra sosyal medya ve basın yoluyla sert bir şekilde eleştiren bazı kesimlere Edirne Pazarcılar Odası Başkanı Şeref Hasır tepki gösterdi. “Pazarcıların abisi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp