Fitre ve zekât zarfları muhtarlıklarda

admin

Fitre ve zekât zarfları muhtarlıklarda (1)            Türk Hava Kurumunun fitre ve zekât zarfları muhtarlıklara verildi.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Edirne Muhtarlar Derneği yönetim kurulu üyesi ve Fatih Mahalle Muhtarı Bilal Üner, Mübarek Ramazan ayının herkese hayırlı uğurlu olmasını dileyerek; “Ramazan ayı 11 ayın sultanı olarak kabul edilir. Bu ay iyiliklerin, dostlukların paylaşılacağı bir ay. Varlık ile yoklukların bir araya döküleceği bir ay, yani fakir fukaranın doyurulacağı bir ay. Yardıma muhtaç olanların yardımına koşulacağı bir ay olan Ramazan ayı tüm müslüman âlemini hayırlı uğurlu olsun. Bu ay içinde hali vakti düzgün olan insanlarımızdan yardımlar geliyor. Fakir yardıma muhtaç insanlarımıza yiyecek paketleri hazırlanıyor. Bu arada adak, fitre ve zekâtlar veriliyor.  Diğer taraftan en güvenilir yardım kurumu olan Türk Hava Kurumu’nun da bizlerden talebi oluyor. Bizler de muhtarlar olarak THK’na yardımcı oluyoruz. Halkımız bağışlarını kurumun verdiği zarflara koyarak veriyor. Vatandaşlarımız her zaman özellikle Ramazan ayında yapacağı yardım konusunda duyarlı davranıyor” bizler de halkın bize getirdiği zarfları tutanak karşılığında teslim alıyor ve zarfları Türk Hava Kurumuna ulaştırıyoruz. Yardımların güvenilir kurumlarca eksiksiz olarak gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmasından mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

 

 

 

 116 total views,  2 views today

Next Post

Özel çocuklara özel mezuniyet

                Mezuniyet Törenleri birbiri ardına yapılıyor. Yıllarca dökülen emeklerin karşılığı yılsonunda düzenlenen mezuniyet törenleri ile öğrencilere mezuniyet belgeleri veriliyor. Edirne Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde mezun öğrenciler için Hilly Otel’de mezuniyet töreni düzenlendi.Törene Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Battal Kanbay,Şube Müdürleri Mustafa Taştekin,Yüksel Yazıcı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp