Fotoğraf Sanatçısı Akyay’dan ‘Toprağım’ Sergisi

admin

Fotoğraf Sanatçısı Serdar Akyay’ın ‘Toprağım’ konulu fotoğraf sergisi, Devecihan Kültür Merkezi’nde açıldı. Edirne’nin tarihi ve doğal güzelliklerini anlatan fotoğraflardan oluşan sergide 7, 8, 9 karelik panoramik fotoğraflar, özel bir teknikle bir araya getirilerek sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sakarya’nın Geyve ilçesine bağlı Boğazköy köyünde yaşayan eğitmen, fotoğraf sanatçısı Serdar Akyay, memleketi Edirne’de atalarının ve akrabalarının anısına bir fotoğraf sergisi açtı. Edirne Belediyesi ve Keşan Belediyesi’nin katkılarıyla açılan “Toprağım-Atam Şehri Payitaht” konu başlığı ile açılan sergide sanatçının 48 eseri yer alıyor.

Serginin açılışında bir konuşma yapan Fotoğraf Sanatçısı Serdar Akyay, “Bu sergi, Edirne’de yaşamış atalarımın anısına bir vefa borcu ve kültür hizmeti olarak düşünülmüş olup üç buçuk yıllık bir çalışmanın eseridir” dedi.

Serginin açılışına, Vali Hasan Duruer, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 161 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Milletvekili Recep Gürkan “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü” Kutladı

Edirne Milletvekili Recep GÜRKAN yayınladığı mesajında, öncelikle haber verme, kamuoyunu bilgilendirme, toplumun çıkarlarını koruma, toplumsal bilinci güçlendirme gibi yaşamsal sorumlulukları yerine getirmek adına dürüst, ahlaklı, ilkeli bir çalışma ortaya koyan tüm değerli basın mensuplarının Gazeteciler Gününü kutladı. Ülkemiz 10 yıllık AKP İktidarında, özgürlükler açısından bırakın ilerleme kaydetmeyi adeta bir geriye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp