Fotoğraf yarışması ödülleri dağıtıldı

admin

Fotoğraf yarışması ödülleri dağıtıldı (2)

 

 

 

 

 

 

Edirne Ajans Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Necmi Engin Belediye Özel ödülüne layık görüldü.

4.Kırkpınar 16. Ulusal Kırkpınar Fotoğraf Yarışması ile 4. Gazeteci gözüyle Fotoğraf yarışmasına katılanlar ödüllerini aldı. Edirne Belediyesi Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Lüftü karakaş, Basın Yayın Enformasyon Edirne İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, Edirne Belediye Meclis Üyeleri Mahmut Keskin ve Mehmet Özçuhacı  ile Edirne Belediyesi Basın  Yayın ve Halkla İlişkiler  Müdür Vekili Özlem Takındı’nın  jüri üyesi olarak görev aldığı fotoğraf yarışmasında  ödüle layık görülen fotoğraf sanatçıları ve gazeteciler ödüllerini aldı. Deveci Han Kültür Merkezinde yapılan ödül törenine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Başsavcı Muzaffer Savran, ve ödül alacak sanatçılar ve gazeteciler katıldı. Törende söz alan Belediye Başkanı Gürkan kendisinin de fotoğrafa ilgisinin olduğunu bu konuda epey mesafe aldığını belirterek; siyaset beni fotoğrafçılıktan uzaklaştırdı. Siyasete girdiğimden bu yana hiç fotoğraf çekmedim diyebilirim. Daha önceleri küçük sergilerim olurdu.  Kendimce fotoğraf çekip mutlu oluyordum.

Fotoğraf yarışması ödülleri dağıtıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraf çekmek güzel bir hobidir. Ben bir sergide en çok fotoğraf satılan serginin sahibiyim. O rekorum hala kırılmadı. Fotoğraf çekerken sizin de fotoğrafın bir parçası haline gelmeniz lazım. Böylece üç yıldızı kazandık dört yıldızı Fenerbahçe’den önce mi alırız bilemiyorum. Burada tanıtacağımız Kırkpınar bilgi, belge dokümantasyon merkezinde bugün itibariyle 36 bin fotoğrafı dijital ortama aktarmış durumdayız. Bugün buradaki fotoğraflar yıllar sonraki insanlarımızın beğenilerine sunulacak. Bilindiği gibi fotoğraf anı geleceğe taşımak anlamına geliyor. Her fotoğraf karesi dünyada tek örnek oluyor. Ben emek veren tüm fotoğraf sanatçılarımızı kutluyorum. Gazetecilerimizin çektiği fotoğraflar da ayrıca takdire şayandır. Basın mensuplarını da bu çabaları nedeniyle ayrıca kutluyorum.

Fotoğraf yarışması ödülleri dağıtıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

ŞAHİN; “ FOTOĞRAF GÜNÜMÜZÜ TARİHE TAŞIYAN BİR SANATTIR”

Törende söz alan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, böyle seçkin insanlarla bir araya gelmenin mutluluğu içinde olduğunu belirterek; “ Burada Kırkpınar’ın fotoğraflandırılmasını göreceğiz. Fotoğrafçılık bir beceri ve sanattır. Abdülhamit Han Hazretleri 1890 yılında özel Fotoğrafçısını göndererek Edirne’de 180 kadar tarihi eseri fotoğraflandırması biz o fotoğraflardan yararlanarak tarihi yapıtları yeniden restore ediyoruz. Fotoğrafçılık günümüzü tarihe taşıyan bir sanattır. Burada 654. Uluslararasında da inşallah güzel fotoğraflar olacak. Ben bu vesileyle bu organizasyonu yapanları ve yarışmaya katılanları kutluyorum. Bu yarışmayı yapan Belediye Başkanımıza da teşekkürlerimi iletiyorum. Böyle önemli bir günün akşamında herkesin kadir gecelerinin mübarek olmasını diliyorum” dedi.

Fotoğraf yarışması ödülleri dağıtıldı (1)

 112 total views,  2 views today

Next Post

Gaytancıoğlu; "Bosna katliamından ders çıkarmalıyız"

Katıldığı Edirne iftar sofrası yemeğinin ardından Bosna izlenimleri hakkında açıklama yapan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu Bosna’da üzüntülü anlar yaşadığını, katliam yapılalı 20 yıl geçmesine karşın insanlarla yaptığımız görüşmede Bosna halkının üzüntülerini gördüğünü belirterek; “Zaten duvarlarda mermi izlerini gördüğünde insanlar mutsuz oluyorlar, adeta o acı günleri bir defa daha yaşıyorlar. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp