Fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

admin

Fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu (5)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi’nin, Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında bu yıl 5.’si düzenlediği Gazeteci Gözüyle Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraf sahiplerine düzenlenen törenle ödülleri takdim edildi.

Fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu (4)

 

 

 

 

 

 

Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi’nde (Eski Vali Konağı’nda) düzenlenen törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, 655. Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim ile çok sayıda gazeteci katıldı.

Fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu (1)

 

 

 

 

 

 

Edirne’de görev yapan gazetecilerin katılabildiği yarışmada 35 gazeteci 163 fotoğraf ile katıldı. 163 fotoğraftan 5 fotoğrafın dereceye girdiğini 10 fotoğrafın ise mansiyon ödülü kazandığını anlatan Gürkan, “Yarışmada derece alan arkadaşlarımızı kutluyorum.  Kırkpınar’la ilgili sürdürdüğümüz fotoğraf yarışmaları Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nin en önemli ayaklarından biri, tanıtım için olmazsa olmazı unsurlarından biri hale geldi. Bu yarışmayı yıllar boyu Kırkpınar’ın gelenekselliği gibi sürdürmeyi diliyoruz” dedi.

Fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu (2)

 

 

 

 

 

 

 

5.Gazeteci Gözüyle Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nın birincisi Engin Özmen, ikincisi Yavuz Göktaş, üçüncüsü ise Hüsnü Sarıgül oldu. Olgay Güler; Belediye Özel Ödülü, Kadri Kılıç ise Kel Aliço Pehlivan Ödülü’nün sahibi oldu.

Mansiyon ödülünü kazananlar ise şöyle:

“Hakan Şahin, Tamer Yavuz, Koray Ustabaşı, Jale Avyüzen, Erkan Ekşi, Hasan Boyacıoğlu, Bekir Tüccar, Mutlu Akbaşak, Sevcan Elmacı, Cihan Demirci.”

Dereceye giren gazetecilere ödüllerini Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan takdim etti.

Fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu (3)

 90 total views,  2 views today

Next Post

TOKSÖZ: “ Belediyeler yağlı güreşe desteklemeli”

              1.Ü Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlhan Toksöz, Ata sporu ve 655 yıllık geçmişi olan ata sporu yağlı güreşin belediyeler tarafından daha fazla destek yapılması gerektiğini söyledi. Trakya Üniversitesi Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlhan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp