FUKUDA”EDİRNE’YE GELEN TURİST SAYISI ARTIYOR”

admin

basın (1)            Japonya Büyükelçisi Keiji Fukuda, Japonların yoğun ilgi gösterdiği Edirne’yi merak ederek, Edirne’ye geldi.

         Japonya Büyükelçisi  Keiji Fukuda, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’nu ziyaret etti. Fukuda, Japonların yoğun ilgi gösterdiği Edirne’yi çok merak etmeleri üzerine geldiklerini söyledi.

Edirne’ye ziyarete gelen Japonya Büyükelçisi Bay Keiji Fukuda, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu’nu ziyaret ederek, Selimiye Cami ve Külliyesi’nin UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınmasının ardından Edirne’ye gelen Japon turist sayısında artış olduğunu belirterek, Japonların geçtiğimiz yıllardan çok daha fazla Edirne’ye gelme nedeni olan Selimiye Camii’ni kendilerinin de görmek istediklerini belirtti.

Fukuda, Japonların en çok tarih, doğa ve yemek kültürüne meraklarını olduğunu ifade ederek, Edirne’de bu üç öğenin fazlasıyla olduğunu ifade ederek, “Konsolosluk olarak her gün birçok Japon vatandaşımız Edirne’ye geliyor. Ve Edirne’yi gören vatandaşlarımız Edirne’yi o kadar güzel anlatıyor ki ve en çok da ve bizler içinde en önemlisi Edirne’de kendilerini yalnız hissetmediklerini Edirne Belediyesi’ne gittiklerinde kendilerine misafirperverlik gösterdiklerini anlatıyorlar. Ben de vatandaşlarımıza misafirperverlik gösteren Edirne Belediyesi yetkilileri ile görüşmek ve daha iyi dostluklar kurmak istedik.” diye konuştu.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, “Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, Edirne’nin turizm şehri olması için büyük gayret sarf etmekte ve bu yönde kendisinin verdiği direktifler doğrultusunda yürütülen önemli projelerimiz de bulunmaktadır.” diyerek,  Japonya Büyükelçisi Bay Keiji Fukuda’ya Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi önderliğinde devam eden projeleri anlattı.

Tanrıkulu, Japon turist sayısındaki artışın farkında olduklarını ve bundan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, kendilerine her zaman her konuda yardımcı olabileceklerini belirtti.

Japonya Büyükelçisi Bay Keiji Fukuda, Eylül ayında Japonya’da düzenlenecek olan, Dünya Turizm Fuarı’na Edirne Belediyesi’ni davet ederek, tarihi modern çağla bütünleştirmiş, tarihini geleceğe taşıyabilen kent Edirne’yi fuarda görmek istediklerini belirtti. Edirne’de 2 gün kalacak olan Fukuda, Edirne Belediye Binası’nı da gezerek, belediyeden ayrıldı.

 

 

 

 

 23 total views,  2 views today

Next Post

ODA BAŞKANI’NDAN ŞÖFÖRLERE UYARI

 652. Kırkpınar etkinlikleri öncesi açıklama yapan Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç, Kırkpınar’ın Edirneliler için düğün bayram olduğunu  belirterek Bu tarihi etkinliğini tanıtımında  şoför esnafına  büyük görevler düştüğünü belirtti. Şoför arkadaşlarının  Kırkpınar süresince birer  turizm elçisi gibi  çalışmaları gerektiğini, ulaşımda gelen konuklara  kolaylık  sağlamalarını  kentin tanıtımında ön planda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp