FUTBOLUN KOCA ÇINARI VEFAT ETTİ….
EDİRNE FUTBOLUNA BÜYÜK EMEKLER VEREN FUTBOLUN DUAYENİ, SPOR ADAMI, DEĞERLİ HOCAMIZ ATİLLA BİLGİN (85), VEFAT ETTİ..
BAŞIMIZ SAĞ OLSUN…

Hocamızın cenazesi Korona önlemlerine bağlı olarak cami töreni olmadan YARIN (29 NİSAN ÇARŞAMBA) ikindi namazından sonra Edirne yeni mezarlığında defnedilecektir. Dost ve akrabalara üzüntüyle duyurulur…

5 yıllık hayatının 60 yılını aralıksız spora adayan futbolun duayeni Atilla hoca, Antrönerlik ve Teknik direktörlük Diplomalarını İtalya’da, bugünkü deyimle mesleki Mastır’ını yaparken, İtalyan Futbol Federasyonundan aldı. Atilla Bilgin, Dünyaca ünlü takımlarda ve dünyaca ünlü hocaların Asistanı olarak staj yaparken, zamanın Türk Futbol Federasyonunun talepleri doğrultusunda, İtalyan Futbolu hakkında raporlar hazırlayarak, Türk Futboluna da önemli hizmetler vermiştir..
Kariyerinde; Giresun Genç Karması, Edirne Spor, Kırklareli Spor, Diyarbakır Spor, Elazığ Spor, Şanlı Urfa Spor, Çorlu Spor, Keşan Spor, Babaeski Spor, Mudurnu Doğan Spor, Çaycuma Spor Gibi Profosyenel Futbol Takımlarının çalıştırıcılığı bulunan Atilla hoca, Edirne Spor’da yöneticilikte yaptıktan sonra, Yerel Basında (EDİRNE AJANS, GAZETESİ), RADYO SU ve ETV de Futbol adına, yöremiz için çok önemli programlar yapmıştır.
Biz Milletvekili maaşınla Ankara da nasıl geçiniriz!”diyen eşinin bu düşüncesini haklı bulup, Edirne de birinci sıradan (seçimi %100 garantili!) Milletvekilliği adaylığını geri çevirecek kadar Mütevazı bir insan olan Atilla hoca, bir dönem Edirne siyasetine damgasını vuran kadrolarda önemli roller almış ve ilimize bu manada önemli hizmetler verme imkânı bulmuştur.
Meyvecilik üzerine ihtisas yapmış olsa da; Dünya çapında bir Fındık Uzmanı ve Otoritesi olan Atilla Bilgin hoca; Bilgisi, Birikimi, Tecrübesi ve Sabrı ile Adı gibi tam bir Futbol Duayenidir.
Mekanın cennet olsun hocam…