Gaytacıoğlu”terörü lanetliyoruz”

admin

Bazı kitle örgütlerince Saraçlar caddesinde terörü kınamak amacıyla düzenlenen oturma eylemine katılan CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu  böyle  yüzlerce Cana mal olan terörü herkesin kınaması gerektiğini belirten  Gaytancıoğlu; “ Daha önce görünen olayların daha acı olanını Ankara’daki terör saldırısında yaşadık. Bu tip terör olayları Suruç’ta, Diyarbakır’da yaşandı. Son olarak Ankara’da yaşandı. Bu AKP’nin terör konusundaki politikasının tamamen iflas ettiğini göstermektedir. Bu parti ülkemizi karanlığa götürüyor. Daha önce terör örgütü ile masaya oturdu. Oslo’da terör örgütü temsilcileri ile yapılan görüşmeler basına sızdıktan sonra görüşme yapılmadı denildi.

OKAN GAYTANCIOĞLU KINAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TERÖRÜ AKP’NİN TUTARSIZ POLİTİKASI AZDIRDI

Terör konusunda istikrarsız politikasını sürdürdü. Şimdi elinde silah olan bir örgütle aynı masada oturmak soruna çözüm getirmez. Bu çok yanlış bu yanlışı AKP hep yaptı. Biz CHP olarak hep silahlar bırakılsın diye uyardık. Terör konusunda kimin ne sıkıntısı varsa masaya gelsin. Bu konuda ciddi sorunlar var. Bunları en önemlisi ekonomik temelli CHP olarak, biz bu ve benzeri konuları halkın temsilcileri olan mecliste tartışılmasından yana olduk. AKP bu talebimiz karşısında uzlaşmaz bir tavır izledi. Terör örgütü ile İmralı’da görüşmeler yapıldı. Bunun adına barış çözüm süreci denildi. Bunlar yanlıştı. Ülkemizde üç dört yıl kan akmadı. Daha sonra baktık terör boyutu genişledi. Toplum bölünme aşamasına geldi. İnsanlarda kin nefret duyguları belirdi. Aslında terörün her türlüsüne kimden gelirse gelsin karşı olmalıyız. Biz ölen kim diye sormazsak ayrım gözetmeksizin hepsine ağlar üzülürsek gerçekleri kavramış olacağız. Böyle terör olaylarında ölenin doğulu, batılı ve hangi etnik kökenli olması  sizden bizden olması önemli değil. Sonuçta yaşamını yitirenler insan bizim insanlarımız. Bugün Edirne’de Saraçlar caddesinde PTT önünde onların yasını tutuyoruz. Bu ve benzer demokratik tepkilerimiz olacaktır. Dileriz bir daha böyle acı olaylar yaşamayız” dedi.

 MHP UZLAŞMAZ TAVRINI SÜRDÜRÜYOR

MHP’nin uzlaşmaz tavrına değinen Gaytancıoğlu bu partinin uzlaşmaz tavrına anlam veremediğini kaydederek şunları söyledi, “MHP tabanı bu tür olaylara büyük tepki gösteriyor. MHP’nin üst yöneticilerinin bu uzlaşmaz tavrını mecliste yaşıyoruz. CHP olarak terör konusunda araştırma önergesi verdik MHP AKP’ye destek verdi. Meclisin toplanmasına karşı çıktı. Burada da MHP yok. Bu eylemlerde ölenlerin kimliği mi gerekiyor. Ben CHP’nin terör konusunda iyi bir politika izlediği kanısındayım.

Biz herkese elimizi uzatıyoruz. Bu seçimlerden sonra da devam edecek. Biz her zaman barıştan yanayız. Ülkemizin büyük sorunları var. Bunların başında da işsizlik geliyor. Bölgesel sorunlarımız gündemde. Göç var. Bu arada terör olayı can almaya devam ediyor. Bunu ülke gündeminden kaldırmalıyız. Bu da ancak siyasi partilerin uzlaşması ile sağlanır” dedi.

 

 

 

 113 total views,  2 views today

Next Post

Kitapların büyülü dünyasında kayboldular

Edirne Belediye Başkanlığı’nca, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları yazarlarla buluşturmak için düzenlenen ve 18 Ekim Pazar günü son bulacak olan Edirne 3. Kitap Fuarı’na, okuyucular ve öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Kendilerine farklı dünyalar sunan kitapları özenle inceleyen öğrenciler, yazarla da sohbet ediyor.         […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp