GAYTANCIOĞLU; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun”

admin

CHP Edirne Milletvekili Okan GAYTANCIOĞLU yayınladığı mesajında; “Birinci dünya savaşının ardından yorgun ve yenik düşen bu vatan; ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracak’ inancıyla yola çıkan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıkarak, Samsun’da başlattığı bu mücadele ile tekrar ayağa kalmış; bağımsızlığına, toprağına sahip çıkmıştır. 19 Mayıs 1919 Anadolu ihtilalinin önderi, ülkemizi bağımsızlığa kavuşturan, cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da güneş gibi doğduğu tarihtir. Bu güneş bugün daha da güçlü şekilde bizleri aydınlatmakta ve yol göstermektedir.

Bugün 99. Yılını kutladığımız 19 Mayıs 1919 tarihi, yok olmak üzere olan, onuru zedelenmiş, yenilmiş, yorgun ve fakir düşmüş bir halkın vatanı uğruna tekrar ayağa kalktığı; milleti için ve bağımsızlığı için tüm mazlum milletlere örnek bir mücadele sergilediği bir dönemin başlangıcı olmuştur. Dünyada çok az millet Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lidere sahip olma şansını yaşamıştır. Mustafa Kemal Atatürk, yıkılmış bir imparatorluktan yepyeni güçlü bir cumhuriyet kurmayı başarmış liderdir. Bunun için bu topraklar üzerinde bağımsız, güçlü, dünyaya örnek olarak yaşamamızı istemeyenlerin hedefi olmuştur.

Hiç kuşkusuz Türk genci atalarının kendilerine bıraktığı bu emaneti sonsuza kadar yaşatmaya, demokrasiye, cumhuriyete ve vatanına sonsuza kadar sahip çıkmaya devam edecektir. Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında geleceğe sağlam adımlarla yürüyen; bilime ve teknolojik gelişmelere ayak uyduran, vicdan ve sağduyuya sahip gençlerimizin ve yurttaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu uğurda canını feda eden kahraman şehitlerimiz rahmetle anıyorum.” Dedi.

 

 87 total views,  5 views today

Next Post

Ak Parti Edirne İl Başkanlığından 'VEFA İFTAR YEMEĞİ'...

AK Parti Edirne İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu “VEFA İFTARI” büyük bir katılımla gerçekleşti. Buzhane Davet Bahçesi’nde düzenlenen İftar yemeğine, 2011 Seçimlerinde Edirne’deki Ak Parti Oylarını % 30 ların üzerine çıkartarak Edirne Milletvekili seçilen ve kabine de iki Bakanlık görevi elde etme başarısı göstermiş olan Edirnelilerin ağbisi Dr.Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp