Gaytancıoğlu; “Bir ülke aydınlarıyla kurtulur ya da aydınlarıyla batar”

admin

“Bir ülke aydınlarıyla kurtulur ya da aydınlarıyla batar”

CHP’de aday sıralamasının belirlenmesi için 29 Mart Pazar günü üye bazında yapılacak olan ön seçime kısa bir zaman kala Aday Adayları, üyelerini ve delegelerini Köy köy, ev ev ziyaret ederek destek istemeye devam ediyor.

oakn hoca3

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin başarılı isimi CHP EDİRNE MİLLLETVEKİLİ ADAY ADAYI Doç. Dr. Okan GAYTANCIOĞLU seçim gezilerine bugüne kadar olduğu gibi şu anda da aralıksız devam ediyor. Üyelerin büyük ilgisi ve sevgisiyle karşılaşan Gaytancıoğlu halkın sesi olmaya devam ediyor.

okan hoca edsyb

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin gurur duyacağı, haklarını ve sorunlarını  mecliste savunabilecek bir milletvekili olmak için yola çıktığını, Edirneliler için Profesörlük unvanından feragat ettiğini ifade eden Gaytancıoğlu;

“Her zaman doğru bildiklerimi, AKP iktidarının yanlışlarını korkmadan anlattım. 7 Haziran’dan sonra, CHP İktidarında, o mecliste olup AKP’nin yolsuzluklarını anlatmak, yüzlerine vurmak istiyorum. Hem siz Edirnelilerin hem de Türkiye’nin gurur duyacağı bir milletvekili olmak istiyorum. Bugün bunu Kıyık Semtimizde de dile getirdim Sizlerin sevgi ve desteklerine çok teşekkür ediyorum. Hep birlikte başaracağız” dedi.

okan hoca borsa

 

 

 

 

 

 

Başta EDSYB Başkanı Tuncay AYTIN’ın ve Tüm Edirnelilerin büyük desteğini alan Havsa’lı OKAN Hoca; ekibi ile Edirne’deki kurumları ziyaret etti.  Önce EDİRNE DAMIZLIK SIĞIR YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ’ni, ardından sırasıyla Edirne Ticaret Borsası, Köy-Koop, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası, Köy Muhtarları, ETSO, Atatürkçü Düşünce Derneğini ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi verip, destek istedi.

okan-gaytancıoglu

 

 

 

 

OKAN HOCA ÖN SEÇİMDE 11. SIRADA

Gün içinde bir çok yeri ziyaret eden Okan hoca’nın bir sonraki durağı DİSK Trakya Bölge Temsilcilisi Arif Kuday oldu. Kuday’a çalışmaları hakkında bilgi veren Gaytancıoğlu daha sonra EĞİTİM-İŞ Sendikasını ziyaret etti. Gittiği her yerde büyük ilgi gören Okan hoca, Edirne için yani memleketi için gece gündüz demeden çalışacağını en net ifade eden isim oldu. Tüm sivil toplum kurumlarını da tek tek ziyaret edeceğini ifade eden Okan hoca, kamuoyunun büyük takdirini topluyor.

 

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Okan GAYTANCIOĞLU 25.Dönem CHP Edirne Milletvekili Aday Adayı olmak için Üniversitedeki öğretim üyeliği görevinden istifa etti. Ülkenin içinde bulunduğu zor durumun farkında olan OKAN HOCA, bir aydın bilinci ile hareket ederek böyle bir karar verdiğini belirterek “SUSMAK İHANET OLUR” dedi.

okan hoca -koykoop

 

 

 

 

 

 

  “Bir ülke aydınlarıyla kurtulur ya da aydınlarıyla batar”

 

“Bir ülke aydınlarıyla kurtulur ya da aydınlarıyla batar” diyerek profesörlüğünü almasına altmış gün kalmasına rağmen görevinden istifa ettiğini belirten Gaytancıoğlu, “Yıllardır doğru bildiklerimi, bölgenin sorunlarını ve bu sorunlara ait çözüm önerilerimi köy köy-mahalle mahalle gezerek hemşerilerimle paylaştım, partimin politikalarını anlattım, ülkemizin içinde bulunduğu zor durumdan kurtulması için mücadele ettim. Çünkü gün gelir susmak ihanet olur” dedi.
Bundan sonraki süreçte de çalışmalarını artarak sürdüreceğini belirten 11. Sıradaki Gaytancıoğlu, ilk olarak Cumhuriyet Halk Partili üyelerin oylarıyla milletvekili adayı olmayı ardından da Edirneli hemşerilerinin oyları ile Edirne halkının Türkiye Büyük Millet Meclisindeki sesi, varlığı ve temsilcisi olmayı istediğini belirtti.

okan hoca-muhtarllar
OKAN GAYTANCIOĞLU KİMDİR?
1 Ocak 1967 yılında Edirne’mizin Havsa ilçesinde doğan Okan Gaytancıoğlu, ilk ve orta öğretimini Havsa’da tamamladıktan sonra 1984 yılında Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesine girerek 1988 yılında Ziraat Mühendisi oldu. Aynı yıl Edirne’de Trakya Birlik Genel Müdürlüğü Tarım Servisi’nde göreve başlayan Gaytancıoğlu, Nisan 1992’de askerlik görevi nedeniyle buradaki görevinden ayrıldı. Mart 1993’de yedek subaylık görevini tamamladıktan sonra tekrar Trakya Birlik Genel Müdürlüğü’ndeki görevine devam etti.
Ekim 1993’de Trakya Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünde açılan sınavı kazanarak Araştırma Görevlisi oldu. 1994’de yüksek lisansını, 1997’de doktorasını tamamlayarak 1998’de Yrd. Doç. Dr. unvanı aldı. 2010 yılında ise Doçent oldu. Halen Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi bölümünde “Doç. Dr.” olarak görev yapmaktadır. Uzmanlık alanı Türkiye’de ve Dünya’da Tarımsal Destekleme Politikası olan Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun 4’ü kitap, 12’si uluslararası olmak üzere toplam 81 adet yayını bulunmaktadır.
Bunların yanı sıra 1999-2002 yılları arasında Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığını, 2004-2006 yılları arasında Trakya Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünü üstlenmiş ve 2007 yılında Trakya Üniversitesinden Tekirdağ ve Kırklareli’nin ayrılmasıyla birlikte Tekirdağ’da kurulan Namık Kemal Üniversitesinin Genel Sekreterlik görevini 6 ay süreyle yerine getirmiştir. 2008-2010 yılları arasında ise Namık Kemal Üniversitesi Muratlı Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü görevinde bulunmuştur.
Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 30 Nisan 2010’da Cumhuriyet Hak Partisi Havsa İlçe Örgütü’ne üye olarak aktif siyasete başlamıştır. Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun Cumhuriyet Halk Partisi’ne olan ilgisi ve bağlılığı çok eski yıllara dayanmaktadır. Babası İsmet Gaytancıoğlu’nun uzun yıllar CHP yönetiminde görev yapması CHP kültürü ile büyümesine neden olmuştur.
2011 yılında Edirne Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olmuştur. Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu’nun siyasete girip Edirne’den milletvekili aday adayı olmasının temel nedeni, tarım politikası uzmanı bir bilim adamı olarak çözüm üretebildiği ancak siyasilerce bir türlü çözülemeyen Türk Tarımının sorunlarını çözmek istemesidir. Türk Tarımı ancak CHP politikalarıyla ve dürüst bir siyaset anlayışıyla düzeltilebilir ve Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu bunun için mücadele vermek istemektedir.
Bilimsel çalışmalarına da hız kesmeden devam eden Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Ziraat Mühendisleri Odasının 2013 yılında verdiği “Bilim Ödülü”’nün de sahibi olmuş yine aynı yıl çiftçilerle beraber Ergeneden Etkilenen Çiftçiler Derneği’ni kurmuştur.
Ziraat Mühendisleri Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği ve Eğitim-İş Sendikası’na da üyedir. Evli ve 1 çocuk babası olan Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, akademik kimliğinin yanı sıra Trakya’da birçok köy ve beldede yaptığı sunumlar ve bilgilendirmelerle Trakya insanı tarafından oldukça sevilen bir kişi olarak tanınmaktadır.

 


oakn-hoca5

okan hoca - soforler odası

okan hoca -diskokan1

okan-hoca-add

 8 total views,  2 views today

Next Post

EKYDD, Oda ve Derneklerle omuz omuza

EKYDD  Başkanı  Selahattin Pınar beraberinde  ETSO  Komitesinden Ahmet Ak, Fırıncılar Derneği Başkanı  Yılmaz Canbaz, Edirne Terziler Esnaf Odası  Başkanı Hakan Fındıklı, Edirne Bakkallar ve Tekel  Bayileri  Odası Başkanı  Süleyman Yaşagör,  Edirne Kızılay Başkanı  Kadir Çakay, Finans Bank Edirne Müdürü Şube  Tekin Loça,  Edirne Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı  Şükrüpaşa […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp