Gaytancıoğlu; “birlik içinde olursak daha başarılı oluruz”

admin

İl Genel Meclisi toplantısına katılarak bir konuşma yapan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,  son günlerin en önemli gündem maddesi olan terör konusuna değinerek şunları kaydetti“ Atamızın çizdiği bir yol var “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” Bu ne demek kimse ile savaşmayalım yalnız bizim topraklarımızda gözü olan varsa gözlerini oyalım.  Yoksa bundan vazgeçildi mi? Dünyanın en önemli bölgesinde yaşayıp ,dünyanın enerji koridorlarının bulunduğu Avrupa ile Asya’yı bağlayan bir kıtada bulunduğunuzda ülkenizin üzerinde her türlü oyunlar oynanıyor.

Gaytancıoğlu; birlik içinde olursak daha başarılı oluruz (2)

 

 

 

 

 

 

 

ÜLKEMİZİN KONUMU ÖNEMLİ

Türkiye bir yandan Akdeniz, diğer taraftan Karadeniz ve Ege ülkesi konumunda, yine Ortadoğu’dayız. Balkan coğrafyasının bir bölümünde yer alıyoruz. Kısaca Dünyadaki ticaret yollarının çok önemli bir yerinde bulunuyoruz. Boğazlarımızdan 4 dakikada bir gemi geçiyor bu gemiler petrol naklediyor. Bu coğrafyada bağımsız bir devlet kurmuşsunuz, o devleti güçlü kılmak zorundasınız. Atamız bize güçlü olmayı tarif ederken sadece “ Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözleri ile sınırlamadı. Atamız yine gerçekleri konuşmaktan da korkmayınız demiştir. Gerçekler bu ülke olarak güçlü olmak zorundayız. İnsanlarımızı eğitmek zorunda ve düşmanlarımızın kim olduğunu ise göstermek zorundayız. Atatürk Gençliğe hitabesinde dahili ve harici bedhahlardan bahsetmektedir. Ülke içinde işbirlikçilerden bahsetmiştir. Terör örgütü mensupları bunların işbirlikçileridir. 35 yıldan bu yana ülkemizi bölmek parçalamak için uğraşan kişiler bazı yerlerde başarı sağladılar. Yugoslavya’da başarı sağladılar. Sen Boşnaksın, Hırvatsın dediler. Ülke 6 parçaya bölündü. Bosna Hersek’in üç resmi dili bulunuyor. Ülkemizde ise şu anda tek bir resmi dil bulunuyor. Birlik ve beraberlik içinde olan güçlü ülkelerin dili tektir. Bu ülkelerde herkes istediği gibi konuşur herkesin bir alt kimliği de vardır. Buna rağmen öz kimlik bizim birliğimizi sağlayan kimliktir. Atatürk “Ne Mutlu Türküm “ diyerek üst kimlik sorununu çözmüştür. Eğer alt kimlik aranırsa bizler de bölünebiliriz. Terörü böyle değerlendirmek lazım. Biz konuya olumlu yaklaştık. Ülkede duran bir terör var dedik. Buna barış süreci dendi. Biz bu sürecin ne olduğunu bilmiyoruz. Bu konuda görüşmeler yapılıyor kiminle yapılıyor? Bu konuda muhatap kim? Bu görüşmelerde nerelere kadar gidildi? Bilemiyoruz. Biz CHP olarak mecliste bunlar tartışılsın dedik. Bu konu bir görülsün İŞİD kimdir? Bunu kim destekliyor? Yine Özgür Suriye ordusu kimdir? Bunu kim destekliyor? Yine ılımlı muhalif örgütler kimlerdir? PKK’nın arkasında hangi güçler bulunuyor? Neden terör olaylarında her gün şehit veriyoruz.

Gaytancıoğlu; birlik içinde olursak daha başarılı oluruz (1)

 

 

 

 

 

 

 

Halkın temsilcisi dört parti olarak bunları mecliste görüşelim dedik. Böyle önemli konuda anlaşmayıp da, nerede anlaşacağız dedik. Oylama sonucuna bakıldığında demek ki ülkemizde terör yok demektir. Bu işin siyasi boyutu. Her gün şehit haberleri geliyor, içimiz kan ağlıyor. Bölgemizde tehlike olmamasına karşı çocuklarımız var. Biz parti olarak bugüne kadar kimsenin ırkını sormadık. Teröristler bizleri bütün olarak görmek istemiyorlar. Dünyanın en güzel coğrafyasında yer alıp 800 milyar dolara yakın iç ve dış borçluysak, emperyalizmin şu anda da bizden vazgeçmediğini anlamış oluruz. Ülkemiz üzerine bir oyun tezgahlanıyor. Bu oyun PKK olarak tezgahlanıyor. İŞİD olarak tezgahlanıyor. Daha önceleri Asala olarak tezgâhlanıyordu. Bu güzel coğrafyada her zaman bu tezgahlar olacaktır. Biz ülke olarak her zaman güçlü olmak zorundayız. Donanımlı genç kuşaklar  yetiştirmek  zorundayız. Tarım ülkesiyiz. Tarım ürünü ithalatı yapmamalıyız. Bu coğrafyada ayçiçeği, buğday ve çeltiğin ana vatanı Edİrne yazık ki bu üç üründe de ithalat yapıyoruz. Fabrikalarımız yabancı ürünler işliyor. Biz bunları üretemiyor muyuz? Biz ürünlerde yüksek maliyet sonucu dünya ile rekabet edemiyoruz. Tarımımız,ekonomimiz sorunlu Ülkede şu ana kadar sıcak paraya dayalı bir büyüme ekonomisi izlendi. Bunun sonucunda ülkede yeni fabrikalar kuruldu mu? Bırakınız kurulmayı var olan fabrikalar da satıldı. TREDAŞ’ın kapanmasının altında yatan neden budur. Deniyor ki biraz para gelsin bütçe açıkları kapansın bu arada halka hizmeti keselim. Özelleştirme yapıldı diyelim. Bu anlaşmalarda ayni işin devamı konusunda madde konulmalıydı. Özelleştirmenin başarılı olması için Lalapaşa Çimento fabrikası çevresindeki vatandaşım daha iyi hizmet alması gerekirdi. Bugüne kadar sattığımız devlet kuruluşlarımızla ne hizmet yaptık. Ülkemizde yeni işyerleri açabildik mi? Bugün resmi kayıtlara göre %10’un üzerinde bir işsizlik var. Bu işşizlik oranı yüksek okul mezunlarında dört kata kadar çıkıyor. Ben burada İl Genel Meclisi toplantısına geldik. Fakat önemsediğim için Ülke gündeminden bahsetmek zorunda kaldım. Ben İl Genel Meclisi üyelerimizle her zaman birlikte olmaya ,hizmette yardımcı olmaya hazırım hangi partiye mensup olursa olsun birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Bizlere İl Genel Meclisi üyelerimizin her konuda destek vermesini diliyorum. Öyle inanıyorum ki birlikte olduğumuz zaman daha başarılı oluruz” dedi.

 

 

 

 118 total views,  5 views today

Next Post

CHP’de yine aynı yöntem

            CHP’de delege seçim çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalar süresinde yine bu konuda beklentisi olanlar bilinen numaralarına devam ediyor. Her zaman olduğu gibi yapılacak delege seçimlerinde de parti ilkelerinden çok kişilerin onun bunun adamı olma ön plana çıkacak gibi görülüyor. Bakıyoruz delege kulislerinde malum kişiler parti üyelerini yanlarına çekmek, kendilerine destek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp