Gaytancıoğlu “Bize güvendiniz sizi önemsiyoruz” dedi

admin

CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,  halka vaat ettiklerinden geri adım atmalarının söz konusu olmadığını, Görevin CHP’ye verilmesi halinde iki partinin dışarıdan desteğini alarak tek başına hükümet kurmayı arzuladıklarını söyledi.

GAZETENİZ BİZE İLK GÜVENENLERDEN OLDU SİZİ ÖNEMSİYORUZ

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu gazetemize teşekkür ziyaretinde bulundu. Bu ziyaret sırasında çalışmalar hakkında bilgi veren Gaytancıoğlu; “ Gazeteniz bize ilk güvenenlerden oldu sizi çok önemsiyoruz. Şimdi vekil olduk bu görevi üstlendikten sonra omzumuza sorumluluk yüklendi. Zira koca bir şehri temsil ediyorsunuz. Mecliste verdiğiniz kararlar kaldırdığınız parmaklar sizi bağlıyor. Bu arada hem parti disiplini önemli hem de ülkenin genel durumu çok önemli. Burada duygularınıza göre değil mantığınıza göre hareket etmeniz gerekir. Bu konuda uzlaşma sağlanmalı CHP seçimde istenilen başarıyı elde edemedi. Edirne’de aldığımız seçim sonuçlarına baktığımızda Türkiye’de birinci olduk. Fakat bizim için bu yeterli değil gönül arzu ederdi ki iktidar olalım. %30-35’lerde bir oy alalım dedik Edirne’de 3-0 olsun istedik. Bu koalisyon görüşmelerine gerek kalmadan tek başımıza iktidar olmayı arzuladık. Bu arada aldığımız %25 oy belki başarısız gibi görünse de 13 yıldan beri ülkeyi yöneten tek parti yönetimine  son verilmesini sağladık. Bundan böyle mecliste tek parti çoğunluğu yok. Bu konuda topluma rahatlık geldi gittiğimiz yerlerde bürokraside rahatlamayı görebiliyoruz.

Gaytancıoğlu  “Bize güvendiniz sizi önemsiyoruz” dedi (3)

 

 

 

 

 

 

 

HALKIMIZA VERDİĞİMİZ SÖZLERİN ARKASINDAYIZ

Bilindiği gibi önce mecliste başkan seçilecek. Daha sonra ise koalisyon görüşmelerine geçilecek. Koalisyon konusunda her parti görüşlerini belirtti. Bizim görüşümüz 13 yıl süresince eleştirdiğimiz bir partiyi MHP ve HDP gibi ortak görüşlerde eleştirmiştik. Biz dedik ki, emeklilerimiz zor durumda iki maaş ikramiye vereceğiz, bu arada herkes çiftçilerin çalışanların güç durumda olduğunda hemfikirdi. Bu arada biz de MHP’de çiftçilerimize ucuz mazot vaat ettik. Taşeron sisteminin kaldırılmasını asgari ücretin 1500 lira olmasını önerdik. Böylece bizim ve AKP’ye karşı olan partilerin ortak seçim bildirgeleri oluştu. Bunun yanında yine aynı partiler Ülkede hukukun çiğnendiğini tek partinin denetimine girdiğini yolsuzluk yapıldığını söyleyerek oy istedik özellikle bakanlar hakkında yolsuzluklar kamuoyuna çok yansıdı. Oy istediğimiz vatandaşlar bize yolsuzlukları hatırlattı. Toplumda bu konular mizah konusu oldu. Vatandaşlarımız yolsuzlukları takip etmemizi bekliyor.

Gaytancıoğlu  “Bize güvendiniz sizi önemsiyoruz” dedi (1)

 

 

 

 

 

 

 

BİZ HERKESİ KUCAKLAMAK İSTİYORUZ

Seçim sonuçları bir partinin tek başına iktidar olmasına imkân vermedi. Biz üç parti uzlaşalım dedik özellikle MHP böyle bir uzlaşmada HDP’den dolayı yer almayacağını açıkladı. Bunun üzerine Genel Başkanımız MHP’ye el uzattı. Kendisinin Başbakan olması teklifinde bulundu. Bu teklif kabul görmedi. Bu durumda hükümet kurmak için birkaç seçenek kalıyor, Bunlar AKP – CHP, AKP – MHP ve AKP – HDP  bunlar olmazsa  erken seçime gidilmesi gerekecek. Biz erken seçime karşıyız. Seçimin bir şey değiştirmeyeceğine inanıyoruz. Bu tablodan hükümet çıkar diye düşünüyoruz. Biz CHP olarak hiç kimseyle hükümet olmayız demiyoruz. MHP gibi “o varsa bu varsa yokuz” demiyoruz. Biz herkesi kucaklamak istiyoruz. Biz Türkiye Cumhuriyetini kuran partiyiz. Bu ülke çok partili hayata bizim sayemizde geçti. Bu ülke Cumhuriyeti bizim partimiz sayesinde tanıdı.

BİZ CUMHURİYETİ KURTARDIĞIMIZA ŞÜKREDİYORUZ

Biz en çok şu anda Cumhuriyeti kurtardığımıza şükrediyoruz. İktidarın tüm kurumları siyasallaştırmasının önüne geçtiğimizi düşünüyorum. Biz AKP ile dahi koalisyon kurabiliriz. Bu koalisyonu kurarken bir sürü yolsuzluklara karışmış bir parti ile ortak olmak o kadar kolay olmayacak. Bu konuda belli ilkelerimiz var, biz bunları kamuoyuna açıkladık. Burada Cumhurbaşkanının yetkilerinin sınırlandırılmalı, Bu arada yolsuzluklar varsa çözülmeli. Yargı kendini rahat hissetmeli, Eğitim sisteminde sıkıntı var şu anda, 40 bin kız çocuğu okula gitmiyor. Okullar imam Hatip’leşti. Bu okullara gidenler 60 binlerden bir milyona ulaştı. Tüm bakanlıklarda imam hatipli yöneticiler var. Biz seçim dönemimizde okullarda matematik derslerinin arttırılacağını söyledik. Biz bunları çok önemsiyoruz. Bu ülke insanı yargısına hukuk sistemine güven duymalı. Cumhurbaşkanı herkesin Cumhurbaşkanı olmalı. Seçim çalışmaları sırasında verdiğimiz vaatler halkın oyunu almak için verilen vaatler değildi. Bunlar halkımızın talepleriydi. Ülkemizde 775 bin dolar iç ve dış borç var 17 milyon yoksul var 11 milyon emekli açlık sınırının altında yaşıyor. Çiftçilerimiz de aynı durumda üretemeyen dışa bağımlı bir tarımımız var.4 milyon olan sendikalı işçi sayısı bugün 600 bine düşmüş, taşeron sistemle çalışan 800 bin işçi var asgari ücret açlık sınırının altında. 6 milyon insafımız zor durumda bu ülke nasıl kalkınır. Esnaflarımız vergisini sigorta pişimlerini ödeyemiyor gerçekten çok zor durumda. Böyle bir sistemde kalkınmak için ülkede ticaretin dönmesi lazım. Bu ancak bir şeylerin satılması ile dönebilir, ya da borç alırsınız bunu ekonomiye kazandırırsınız. Biz dedik ki emekliye iki maaş vereceğiz bu para ile emekliler işçiye çiftçiye verecek onlar da alışveriş yapacak ekonomiye katkı yapacaklardı. Bunlar bizim olmazsa olmaz vaatlerimiz. Bir koalisyona gireceksek bu taleplerimizi ön planda tutacağız. Bunlar kabul edildiği takdirde biz sadece AKP ile değil her partiyle koalisyona hazırız.” Diyen Gaytancıoğlu daha sonra meclis başkanlığı konusuna değinerek; “Meclis Başkanlığının seçimi ayrı bir konu bu hükümetle pazarlık olacak bir konu değil. Biz meclis başkanlığını çok önemsiyoruz Deniz Baykal’ın Meclis başkanı olmasını istiyoruz.

Gaytancıoğlu  “Bize güvendiniz sizi önemsiyoruz” dedi (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP’NİN TEK BAŞINA HÜKÜMET KURMASINI İSTERİM

Bu seçimde her parti kendi adayını seçtirmek isteyecek iki turun ardından belki uzlaşmalar olacaktır. Meclis başkanlığını seçimi hükümet için gösterge değildir. Partimiz kendi adayının arkasında duracaktır. Son turda ne olacak buna hep birlikte göreceğiz. Meclis Başkanı seçimi ardından görev AKP’ye verilecek  o da hükümet kurma turları yapacak. Benim burada  iddiam  şu ki AKP’nin Tayyip Erdoğan’ın vesayetinden çıktığı inancında değilim. Cumhurbaşkanı erken seçimi arzuluyor.        AKP devletin tüm kademelerinde hakim. Bunu bırakmak niyetinde değil. Biz yapıcı bir partiyiz. Biz taleplerimizin kabulü halinde  AKP ile kurulacak koalisyonda yer alabiliriz. Bizim kırmızı çizgilerimiz var. Bu arada HDP’nin de Türkiye partisi olmasını arzuluyoruz. Bu arada MHP’de aldığı sorumluluğun bilincinde olmalı aslında  CHP ile ortak hükümet kurmasında bir imkan vardı böylece AKP’nin yolsuzluklarını önleme imkanımız olurdu. Bu ortaklığı HDP dışarıdan destek sağlayacaktı. Bu seçim hükümeti de olurdu. Bu arada benim en çok arzuladığım bir seçenek daha var. AKP hükümeti kuramazsa bu kez hükümet  kurma görevi bize verilecek bu zamanda tek başımıza bir hükümet kurmayı planlıyoruz. Bu hükümet için dışarıdan da destek alabileceğimizi düşünüyorum istenirse bunun süresi bir yıl olabilir” dedi.

 

 

 17 total views,  2 views today

Next Post

Keşan’da yaşanan olay

Edirne’nin Keşan İlçesi Yenimescit Mahallesi’nde yaşanan müessif olay hafife alınmamalı, çıkış nedenleri iyi tahlil edilip enine boyuna araştırılmalı ona göre önlemler alınmalı. Mahalledeki halkın tepkisini, motosikletli iki kişinin halka laf atması, daha sonra toplanan halkın tepkisi sonucu olay mahallinden uzaklaşması sırasında kazaya neden olmaları sonucunda meydana geldiğini söylemek,  olayı soyut […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp