Gaytancıoğlu “buruk bir sevinç yaşıyorum”

admin

Gaytancıoğlu buruk bir sevinç yaşıyorum

 

 

 

 

 

 

7 Haziranda yapılan seçim sonunda CHP Edirne Milletvekili olan Doç.Dr Okan Gaytancıoğlu partisinin elde ettiği seçim sonuçları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada arkadaşları ile birlikte seçime çok iyi hazırlandıklarını belirterek; “ Seçim çalışmalarımız süresince üç arkadaşımız hep birlikte olduk. El ele verip seçim çalışmalarımızı sürdürüp birlik ve beraberlik örneği sergiledik. Basınımıza birlikte açıklamalarda bulunduk. Kutlama törenlerinde birlikte olduk. Biz bu seçimde üç sıfıra inanmıştık. Partimizin güzel programı doğrultusunda tüm ilçe ve köylerimizi kahvelerimizi kapsayan yoğun çalışmamız sonunda seçimin neticesinin 3-0 olacağı inancındaydık. Partimizi oy oranının çok yükseleceğini hesap ettik. Genel Başkanımız bizden kat kat fazla çalıştı. Ne yazık ki sonuç beklediğimiz gibi çıkmadı. 7 Haziran akşamı daha iyi sonuçlar bekliyorduk. Beklediğimiz gerçekleşmedi. Oy oranımız yeterli olmadı. Partililerimiz çok yardımsever bir seçimde MHP’ye destek sağlamıştı. Bu seçimde de HDP’ye destek sağladılar. Seçim sonuçları bunu gösteriyor HDP Genel Başkanı Demirtaş’ta emanet oylardan bahsetti bu oyların çoğunluğu bizim partimizden giden oylardır. Kuşkusuz biz tek başımıza iktidar olmayı hedefledik. Bu tabloda buna imkân yok. Hepimiz halkın iradesine saygı duymalıyız. Önümüzdeki günlerde hükümet kurulması için ne gibi senaryolar düzenlenecek onu da bugünden kestirmek çok güç.

Sanırım Cumhurbaşkanı hükümet kurma görevini ilk olarak birinci gelen parti olan AKP’ye verecektir. Biz de parti olarak ilkelerimiz doğrultusunda tavrımızı koyacağız. Bugünden çıkacak sonucu belirlememiz mümkün görünmüyor. Ben kendi adıma buruk bir sevinç yaşıyorum. Aslında ben üçüncü sıra arkadaşım Gürkan Güneser’in de milletvekili olmasını isterdim” dedi.

 

 

 

 161 total views,  2 views today

Next Post

Seçimde halkımız ne demek istedi

7 Haziran seçimleri hayırlısı ile son buldu. Çok şükür seçim günü  tatsız bir olay yaşanmadı. Diyarbakır’da meydana gelen olayın seçim günü arifesinde olması nedeniyle detaylı incelemesi yapılmadı sanırım  o olayın üzerine de gidilecek.             Bu seçimlerin mutlak galibi kuşkusuz, tüm zorluklara, engellemelere  rağmen direnerek, hatta riski göze alarak seçim barajını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp