GAYTANCIOĞLU, “Çevremizde sorunsuz olduğumuz ülke kalmadı”

admin

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu E-5 yolundan gelirken solun kenarında yürüyen perişan halde Suriyelileri gördüğünü belirtti. Bu görüntülere son aylarda alıştık.  Ülkemizdeki çeşitli yolları kullanan Suriyeliler kendi ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Avrupa ülkelerine sığınmak istiyorlar. Bu yolda birçoğu yaşamını yitiriyor. Bu AKP’nin dış politikasının iflas ettiğinin göstergesidir. AKP iktidarda kaldığı sürede ülkenin dış politikasını katletti. Ulu Önderimiz Atatürk’ün “ Yurtta Sulh Cihanda Sulh”ün ifadesiyle uzun süre bu doğrultuda bir dış politika yürütüldü. Bunlardan önce çeşitli görüştü hükümetler geldi geçti. Dış politikamız bu doğrultuda devam etti.

OKAN GAYTANCIOĞLU AÇIKLAMA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ATATÜRK’ÜN BARIŞÇI POLİTİKASI TERK EDİLDİ

AKP Atatürk’ün bu politikasından vazgeçti. Başka ülkelerin iç işlerine karışmaya başladı. Cumhurbaşkanı daha önce Suriye Devlet Başkanı ile samimi olması, aralarında hiçbir sorun olmamasına rağmen daha sonra Suriye ile düşman olduk. Dış politikaya sıfır sorun diye başladılar. Bugün geldikleri noktada çevremizde sorunsuz olduğumuz ülke kalmadı. Libya bize ambargo uygulandığı dönemde yardım eden bir ülkeydi. Buna rağmen Nato’nun bu ülkeler saldırısında destek verdik. Bu arada Libya’da iş yapan işadamlarımızın işlerini engelledik. Libya bize Kıbrıs Barış harekâtında en büyük desteği sağlayan ülkeydi. Bize bedava petrol verdi. Irak ve İran’ın içişlerine karıştık. Diğer taraftan Suriye’nin bu duruma gelmesinde en büyük etken olduk. Bunlar AKP’nin dış politikasının iflas ettiğinin göstergesidir.

TÜRKİYE’Yİ ORTADOĞU BATAKLIĞINA SOKMAK İSTİYORLAR

Avrupa birliğine girdik giriyoruz dediler. Sonra bu birliğe tavır aldılar. AKP Türkiye’yi Ortadoğu bataklığına sokmak istiyor. Ülkemizin yararı için bu politikadan vazgeçilmesi gerekir. Ülkemizde yeniden tutarlı ve çevre ülkeleri ile dostluğu geliştirecek bir dış politika izlenmesi gerekir. Seçmenlerimiz 1 Kasım’da yapılacak seçimlerde AKP’ye bu tutarsız politikası nedeniyle ders vermeleri gerekir. Bu seçim sonrası yeniden Cumhuriyet ilkeleri ve tutarlı politikaları devreye girmeli. Bu hem Türkiye’nin güvenliği hem de bölgemizin güvenliği ve dünya güvenliği açısından çok önemlidir. Bugün istikrarlı bir Türkiye’ye ihtiyaç var. Türkiye’nin bölgede güçlü olması çevresindeki ülkelerin güvenliği açısından da önemlidir. Biz iktidar olduğumuzda şunu yapacağız kesinlikle Suriye’deki savaşın sona ermesi için çaba harcayacağız. Bu arada bizim ülkemize ve başka ülkelere giden Suriyelilerle ilgili temaslarda bulunup ülkelerine dönmesi için gayret göstereceğiz. Bunların tampon bölgede Birleşmiş Milletler yardımı ile yaşamalarını sağlayacağız. Savaş olmayan bir ortamda herkes kendi ülkesinde yaşamak ister. İlk olarak bu savaşın durdurulması gerekir. Şu an uygulanan politika savaşı körükleyen bir politikadır. Bu politikanın son bulması ancak 1 Kasım seçimleri ile mümkün olacaktır. Partimiz 7 Haziran sonrası çok nitelikli bir politika izledi. Hem iç, hem dış, hem de ekonomide ülkemizde geniş halk kesimlerine büyük güven verdi. Ben bu seçimde iktidar olacağımızı ve Edirne’de de 3-0 yapacağımızainanıyorum. Halkımızın bizim vaatlerimize güvendiğine inanıyoruz. Biz ne demiştik. Geniş halk kitlelerinin ekonomik durumlarının iyileştirilmesi gerektiğini söylemiştik. Çiftçilerimiz zor durumda, ucuz mazot verilmesini istedik. İşçilerimizin taşeron olarak çalışanlara kadro verileceği müjdesini verdik. Emeklilere dini bayramlarda iki maaş müjdesi verdik. Ülkemizde işsizlik rakamları açıklandı. Ülkemizde üniversite mezunu her 18 gençten biri şu anda işsiz durumda. Üniversite mezunları arasında işsizlik oranı çok yüksek. Dolar aldı başını gidiyor. Nitelikli bir para politikası uygulanmıyor. Ülkemizde hiçbir alanda istikrar yok “ dedi.

 

 

 

 227 total views,  2 views today

Next Post

Emeklilere seçim sonu zam yapılacakmış

           Aylardır, Bağ-Kur ve SSK emeklilerine zam yapılacak diye siyasilerimiz halkla resmen alay ettiler.             Şimdi bakıyoruz ilgili bakan kamuoyuna açıklama yapıyor,  Bağ- Kur ve SSK emeklilerinin maaşlarına zammın seçimden sonra yapılacağını söylüyor. Bu ne demek oluyor, bu resmen halkı enayi yerine koymak anlamına gelmiyor mu?  Bir Kasımda bana ver […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp