Gaytancıoğlu, CHP’nin 92. yıldönümünü kutladı

admin

OKAN GAYTANCIOĞLU

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyet Halk Partimiz Emperyalizme karşı ulusal başkaldırının öncüsü Kuvayi Milliye ve bağımsızlık mücadelesini yürüten  Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin devamı olarak Mustafa Kemal Atatürk tarafından 9 Eylül 1923 yılında kurulmuştur.

Emperyalizme, kurulu düzenin yanlışlıklarına, eşitsizliğe, gericiliğe, sömürüye, imtiyazlara başkaldırının adı olan Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyetini kuran ve kurtaran parti olarak dünya siyasi tarihinin en köklü siyasi partilerinden birisidir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan partimiz, Cumhuriyetin kuruluşuyla birlikte genç Cumhuriyetin imarında, sosyal ve ekonomik devrimlerde, temel hak ve özgürlüklerin, sivil toplumun gelişmesinde, çok partili demokrasiye geçilmesinde çok büyük emekleri olan partidir. Sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini benimseyen Cumhuriyet Halk Partisi Anadolu ve Trakya’nın tarihsel ve felsefi birikimidir.

Cumhuriyet Halk Partisi kendi siyasi çıkarlarını değil toplumun çıkarlarını gözeten önce ülkem diyen, Ülkemizin geçirdiği bu hassas günlerde tarihi sorumluluğunun bilincinde olan bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisinin öncelikli hedefi son günlerde artan terör olaylarının sona ermesi, anaların göz yaşlarının dinmesi ve ülkemizde bir an önce huzura kavuşmasıdır. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi politik amaçların, siyasi ikballerin peşinde koşanların değil millet için, insanımız için ekonomik, sosyal ve kültürel amaçlar güdenlerin partisidir.

  1. yıldır ayakta olan bu soylu ve erdemli geleneğe dün emek vermiş, bugün emek veren ve gelecekte de emek verecek olan Cumhuriyet Halk Partisi örgütlerimizi, mücadele ve yol arkadaşlarımı partimizin 92. Kuruluş yıl dönümünde sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Ulu Önder Atatürk’ün iki büyük eserim var dediği Cumhuriyet ve Cumhuriyet Halk Partisinin sonsuza kadar yaşayacağı inancı ile sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

 5 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partisi, Dağlıca ve Iğdır’daki terörü lanetledi...

Saadet Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Şaban Kaya yaptığı açıklamada Ülkemiz üzerinde çok kirli ve kanlı bir oyun oynandığı belirtilerek, “Bu tehlikeli oyunun hedefi, bin yıl birlikte kardeş olarak yaşayan insanları birbirine düşman ederek ‘Büyük İsrail Projesi’ni uygulamaya geçirmektir. Ancak şu bilinmelidir ki, güvenlik güçlerimizin azmi, cesareti ve milletimizin kararlılığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp