GAYTANCIOĞLU, “Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlu olsun

admin

Atatürk’ün 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, O’nun Türk Milletine bıraktığı en büyük mirasıdır.

Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünemez bütünlüğü ifade eder. Cumhuriyet, çağdaş yönetim biçimlerinden biri olan demokrasiyi bağrında geliştirebilen en iyi sistemdir. Kişi hak ve özgürlükleri ancak bu sistem içinde güvence altında olabilir. Bu nedenle Cumhuriyeti yüceltip geliştirmek hepimizin öncelikli görevidir.

Gururla kutladığımız Cumhuriyetimizin 94’ncü kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün gençliğe ve milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu belirtmek isterim.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve ulusumuzun birliğine her zamankinden daha çok önem vermekteyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, 94’ncü yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyetimizin ebediyete kadar varolmasını temenni eder, hepinizin Cumhuriyet Bayramı’nı en kalbi duygularla kutlarım.

 

 

 164 total views,  2 views today

Next Post

Milletvekili Rafet Sezen’in 29 Ekim Kutlama Mesajı

Ak Parti Edirne Milletvekili Rafet SEZEN Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında; Kahraman Milletimizin, kendisini esir alıp tarih sahnesinden silmek isteyen işgalcilere karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğindekadın, erkek, genç, yaşlı, toplumun her kesiminin canını dişine takarak başlattığı İstiklal Mücadelesi neticesinde kurduğumuz Cumhuriyet’in bugün 94. yıldönümünü kutluyoruz. 600 yıllık […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp