Gaytancıoğlu hocayı kutlarım

admin

fikri_yalin_koseCHP Demokrasimiz için olmazsa olmaz olan bir ilki gerçekleştirdi. Milletvekili adayı olacakları parti üyeleri belirledi. Aday adaylığı için başvuranlar arasından aday olarak görmek istediklerini Genel Merkez değil parti üyeleri seçti.

Delegelerin tamamı oylamaya katılmasa da büyük bir bölümü ön seçimle iradesini belli etti. Bu zorlu yarıştan Doç. Dr Okan Gaytancıoğlu birinci sırada yer alarak uzun süre çalışmasının yararını gördü. Bundan sonra milletvekilliğine aday olacaklar için örnek oluşturdu. Gaytancıoğlu bundan önceki seçimde de Milletvekili aday adayı olmuş ve bir akademisyen olmasına, siyasetten uzak bulunmasına karşın azımsanmayacak oy almıştı.

Bu seçimi kaybettiği için üzülmemiş bir yandan Namık Kemal Üniversitesindeki görevini sürdürmüş diğer yandan hafta sonlarında Edirne’nin köylerini dolaşarak uzmanlık dalı olan tarım konusunda halkı bilgilendirmişti.

Bu özverili çalışması CHP’ye küsüp bir kenara çekilmemesi bu seçimde başarılı olmasının en büyük nedeni oldu. Gaytancıoğlu aday adaylığı sırasında tüm engelleri aşarak Edirne’den 1. Sıra milletvekili adayı olmaya hak kazandı. Bu özverili çalışması nedeniyle Gaytancıoğlu’nun tüm partililerce kutlanması gerekir.  Halk tabiri ile Hoca bileğinin hakkı ile hiçbir yan destek görmeden hatta kısıtlı imkânları ile bu başarıyı sağladı. Gaytancıoğlu bu başarı ile yetinmeyecek gibi görünüyor,  CHP’de kendinden sonra gelen aday adaylarını meclise taşımak için çaba içinde olacak, yaptığı açıklamada bunun sözünü verdi.

Partililer arasında küsme darılma olmazsa CHP yakaladığı bu rüzgarla Edirne’de başarı grafiğini yükseltebilir. Bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.

PARTİ ÜYELERİNE DİKKAT

            CHP’de parti üyesi olanların böyle önemli bir sınavda oy vermeye gelmemeleri konusunu parti yöneticileri iyi tahlil etmeli. Bu üyeler ne kadar sağlıklı ve partiye bağlı üyeler. Gerçekten bu partiye oy veren üyeler mi yoksa oy alabilmek için üye yapılan kişiler mi?

            Şu anda CHP üyesi olan kişilerin bir bölümü haziran ayında yapılacak seçimlerde CHP’ye oy verecekler mi? Bunlar iyi tahlil edilmeli.

            Bilindiği gibi bundan önce yapılan mahalli seçimde CHP Edirne’de yeni yerleşim alanları dışındaki mahallelerde hüsrana uğradı beklediği oyu alamadı.

Bu seçimde bazı mahallelerde ise üye sayısı kadar oy alamadığı söyleniyor. Partilileri ön seçim başarısına aldatmasın. CHP üyelerinin nasıl belirlendiği neye göre aday yapıldıkları konusu dikkate alınmalı. Sağlıksız ve bu partide üye olup başka partilere oy verenler izlenip parti üyelikleri yeniden değerlendirilmeli.

Sadece oy alabilmek için partiye üye yapılan kimseler ile CHP bir yere varamaz.

            Bu seçimde partililerin de belirttiği gibi “parti üyeleri arasında belki bugüne kadar CHP’ye oy vermeyen, başka partilere oy verip burada üye görünenlerin olması 7 Haziran’da yapılacak seçimde CHP’yi yanlış hesaplara sevk eder.

Bunun örneklerini daha önceki seçimlerde gördük.  Bu tür sağlıksız örgütlenmeden ders alınmazsa bundan sonraki seçimde de görmeyeceğimizi kimse garanti edemez. Bu arada bugüne kadar şunun bunun arkasında olduğunu açıkça ifade edenler de seçimde partisinin başarısı için üzerine düşeni yapmalı. Benim adayım olmadı veya ben aday olamadım gibi gerekçelerin arkasına sığınarak bir kenara çekilmemeli. Halk çalışanın yılmadan mücadele verenin eninde sonunda hakkını veriyor. Bunun için Gaytancıoğnu örnek olmalı. Aday adaylığı döneminde her türlü engeli aşarak kendi gücü ile bunların üstesinden geldi. Bu göreve soyunanlar yılmadan mücadelelerini sürdürürlerse eninde sonunda başarılı olurlar.

Kısa vadeli başarılar ve başarısızlıklar kimseyi aldatmamalı. CHP bu arada örgüt yapısını da gözden geçirmeli bugün olmazsa da seçim sonrası parti örgütlerinde de rotasyona gidilmeli” Partililer örgütlerin de bundan sonra her şeyi bir kenara bırakıp seçimi kazanan milletvekili adaylarının arkasında aktif olarak görev almayı varlık sebebi olarak görmeli bunu eksiksiz yerine getirmeli.

 131 total views,  2 views today

Next Post

CHP Edirne 1. sıra Adayı Gaytancıoğlu’ndan Başkan Özcan’a ziyaret

CHP’nin Edirne’de geçen hafta sonu yapılan önseçimi sonrası 1. sıra milletvekili adayı olarak üyeler tarafından belirlenen Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, 31 Mart 2015 Salı günü Keşan Belediye Başkanı Op. Dr. Mehmet Özcan’ı makamında ziyaret etti. Saat 11.45 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen Başkan Özcan tarafından makam odasında ağırlanan Okan Gaytancıoğlu ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp