Gaytancıoğlu; “Sağlık sektörünü parasallaştırdınız”

admin

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bedava hizmet aldıkları için acil servisleri tercih etmek zorunda kalan vatandaşın durumunu dile getirdi.

Hastalar Kuyrukta İyileşiyor, Doktorlar Hasta Oluyor

TBMM Genel Kurulu’nda kısa bir açıklama yapan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, sağlıkta çağ atladığını iddia eden hükumete seslendi. CHP’li Gaytancıoğlu, “vatandaştan alınan vergiler ile şehir hastaneleri yapıldığı iddia ediliyor ama vatandaş ayrı mağdur, doktorlar ayrı mağdur” ifadelerinde bulundu.

Vatandaş Bedava Hizmet İçin Acile Gidiyor

CHP’li Gaytancıoğlu yaptığı açıklamada, “Geçtiğimiz yıl 100 milyonu aşan hastanın acil servislere başvurduğunu doktorlarımızdan öğrendim. Başı ağrıyan hastanın acil servise başvurduğu dile getiriliyor. Gerekçe olarak da, bedava hizmeti acil serviste aldıkları öne sürülüyor. Bu demektir ki; vatandaşın cebinde sağlık ihtiyacını karşılayacak parası yok.” ifadelerinde bulundu.

Acil Doktorlarının Durumu Ayrıca Acil

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, sağlıkta çağ atladığını iddia eden hükümete doktorların durumunu da hatırlattı. CHP’li Okan Gaytancıoğlu, “vatandaşın cebinde sağlık ihtiyacı için para yok, acil doktorları ise 36 saat görev yaparak fiziki olarak iyi kalmak zorundalar. Bunun karşılığında bir asistan doktor 24 saat için 220 TL, 1 ay için ise 2.739TL gibi komik bir rakamla karşı karşıya.36 saat görev yapması olayın manevi tarafı, aldıkları rakam olayın maddi durumu, çalıştıkları hastanelerin fiziki şartları ise olayın bir diğer görünmeyen yanı. Ayın en az 8 günü nöbetçi kalan bir asistan doktorun odasında musluğun dahi olmaması, camlardan soğuk ve yağmur yemeleri de olayın trajikomik tarafı. Şimdi, sağlıkta çağ atladığını söyleyen Hükûmete sesleniyorum: Bu nasıl çağ atlama? Sağlığı ciddi anlamda parasallaştırdınız. İnsanlar randevu beklerken iyileşiyor. Şehir hastaneleri yapacağız diye herkesten vergi topluyorsunuz. Sağlık sistemi gerek vatandaş gerekse görevlerini büyük fedakarlıkla yürüten doktorlar açısından çöktü. Sağlık çalışanlarına ve hastalara adalet lütfen” dedi.

 147 total views,  2 views today

Next Post

İl Sağlık Müdürü KALKAN'a ziyaretler devam ediyor

Edirne F Tipi Cezaevi Müdürü Haydar Ali AK ve Cezaevi Bölük Komutanı Jandarma Üsteğmen Sinan YILDIZ, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr.Ali Cengiz KALKAN’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundu. İl Sağlık Müdürü Dr.Ali Cengiz KALKAN da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; nazik ziyaretleri dolayısıyla F Tipi Cezaevi Müdürü Haydar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp