GAYTANCIOĞLU; sesimizi ancak yerel basında duyuruyoruz”

admin

İl merkezinde yaptığı konuşmada gündemdeki konulara değinen CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İki ay önce Toprak Mahsulleri Ofisi yetkilileri ile bir toplantı yaptıklarını belirterek, “  Bilindiği gibi TMO( Toprak Mahsulleri Ofisi)  Çiftçinin kara gün dostu olarak bilinir, fakat çiftçi hiç düşünülmez, bunun nedenlerini sorduk. Neden piyasalara müdahale etmez dedik.

Bilindiği gibi hasat döneminde çiftçilerimiz 70-75 kuruştan buğdayını sattı.

Ben buğdayın üreticileri maliyeti 96 kuruşla 107 kuruş arasında değiştiğini ifada ettim. Ürünün bir liradan alınmasını önerdik. Buna tepki gösterildi. Bizim bu baskımız sonucu Başbakan Binali Yaldırım partisinin gurup toplantısında bir fiyat açıkladı. Biz açıklanan fiyattan memnun olmasak da TMO’nun piyasaya müdahalesinin faydalı olduğunu belirttik.

gaytancioglu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çeltik konusu da aynı bu ürün için de bastırıyoruz. İki gün önce Meriç ilçesindeydik. Orada Toprak Mahsulleri Ofisinin önünde kuyruk yok. Alım yok. Ürünün alacısı da yok. İktidar partisi bazı şeyleri görmezden geliyor.

Ülkede çiftçilerin zor durumda olduğunu görmezden geliyor. Buna rağmen kendi yandaşlarına neden çıkar sağlamayı sürdürüyor bunu anlamakta güçlük çekiyoruz” dedi.

SESİMİZ ANCAK YEREL BASINDA DUYURULUYOR

Yerel basın ve medya olmasa seslerini kimseye duyuramayacaklarını belirten Gaytancıoğlu, “ Ülkemiz tehlikeli ve kötü bir süreçten geçmektedir. Şimdi gündem saptırılıp başkanlık referandumuna hazırlanan bir ülke durumundayız.

Dış politikada fiyaskoya uğramış bir iktidar partisi var. Dış ülkelerde itibarımız zedelendi. Hangi ülke bizi destekliyor, belli değil. Ordumuz şu anda Suriye ve Irak’ta hava harekâtı yapıyor. Bunu destekliyoruz. Dışarıda itibarımız kalmadı bu işe zorla itildik.

Dış ülkeler ülkemizdeki darbeye inanmak istemiyorlar. Bu ülkeler gece saat onda darbe olmaz askerler sadece sekiz kişiyle TRT’yi basıyor. Diğer kanalları dikkate almıyor, Üstelik öğretmen ve hâkimle darbe yapılmaz diyorlar.

Ülke yönetiminde ciddi bir sorun var. Eğitim çokmuş durumda. Proje okulları diye bir yöntemde dayatıyorlar Her yeri İmam Hatipleştirmek istiyorlar. Edirne gibi Cumhuriyetin kalesi olan bir ilde birleştirilen sınıflar var, bunu kabul edemeyiz. 4 sınıf bir arada olur mu, bunun için öğrenci olmadığından yakınıyorlar 9 öğrenciye öğretmen yok on öğrencide öğretmen geliyor.

Bir çocuğa isteği dışında Arapça dersi öğretilmesini siz kabul eder misiniz? Eğitim Milli olmalı. AKP kendi ideolojisi doğrultusunda eğitimde ısrar edip ülkeyi çöküşe götürüyor.

Diğer yandan ekonomi çok zor durumda çıkıp esnafa sorun durumu nedir size anlatsın. İşveren işçisinin maaşını ödeyemiyor. Başbakan geçen hafta milli tarım projesini açıkladı. Ben kendisine “bugüne kadar tarım milli değildi. İlk kez mi aklınıza geldi” diye sordum.

TRAKYA’DA FABRİKA VAR ŞEKER PANCARI NEDEN YOK?

Ben buradan soruyorum. Alpullu’da şeker fabrikamız var. Neden şeker pancarı ekilmiyor. Demek oluyor ki iktidar o fabrikayı gözden çıkarmış. Aslında ülkemizde şeker üretimi gözden çıkarıldı. Biz bunları ancak mahalli haber kanalarımızla anlatabiliyoruz.

Bunun dışında 6 milyon insan işsiz resmi rakamlar 3,5 milyon diyor fakat bir ay çalışan bu hesaba katılmıyor. Bunlar dikkate alındığında ülkede 6 milyon işsizimiz var. Buradan soruyorum Edirne’de hangi fabrika açıldı. Peki hangi fabrikalar kapandı tek tek sayabiliriz. Eğer ülkede ithalatta çarpıklık böyle devam ederse ,bunun sonunda birçok işyeri kapanabilir. Ülkede taşeronlaşma sürüyor

OSMANGAZİ KÖPRÜSÜNDEN YLDA 40 BİN ARAÇ GEÇMESİ LAZIM

Yeni yapılan Osmangazi köprüsünden yılda 40 bin aracın geçmesi gerekiyor. Geçen araç ise günde on tane çünkü geçiş ücreti 500 lira bu kadar araç geçmediği zaman bunun parasını devletimiz ödeyecek. Bu zararı vergilerimizle ödeyeceğiz. Her aldığımız üründe bunun ceremesini çekeceğiz” dedi.

 

 

 

 79 total views,  2 views today

Next Post

Genç çiftçiler hayvanlarını aldılar

                  Genç Çiftçi Projesi Kapsamında 36 Adet Büyükbaş Hayvan Dağıtımı Gerçekleştirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, ülkemizde hayvancılığı geliştirmek amacıyla harekete geçirdiği proje gereği hak kazanan Meriçli genç çiftçilere hibe düve dağıtımı yapıldı. Meriç İlçesine gelen 36 hibe düve dağıtımına Kaymakam Ali […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp