GAYTANCIOĞLU Sultanköy ‘de buğday hasadında

admin

CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu buğday hasadı yapan üreticileri tarlaları başında ziyaret etmeye devam ediyor. Köyden uzak, sıcakta,  tarlalarında hasat yaparken Milletvekili Gaytancıoğlu’nu yanlarında gören üreticiler büyük bir mutluluk ile milletvekilini karşılıyor.

sultanköy 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHP Edirne Milletvekili Doç.Dr. Okan Gaytancıoğlu bölge halkına olan yakınlığı ve yaptığı ziyaretler ile bölge halkı tarafından büyük bir sevgi ile karşılanıyor. Son olarak buğday hasadının başladığı şu günlerde İpsala İlçesi Sultanköy’de buğdaylarını biçen üreticilerin tarlalarına giden Gaytancıoğlu, çiftçilerle Biçerdöver’e bindi, verimi inceledi ve  tarlaları başında çiftçilerle sohbet etti. Hasat yapan üreticilerle tek tek görüşen Gaytancıoğlu “CHP ekimden, biçime kadar her zaman sizlerin yanında. 8 aydır gözünün içine baktığınız buğdayın hasat dönemi geldi, bereketli olsun. “ dedi.

sultanköy 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hasada rağmen çiftçilerin mutlu olmadığını belirten Gaytancıoğlu “Edirne Ticaret Borsası’na İl Örgütü ile yaptıkları ziyarette buğdayın maliyetlerin altında satıldığına şahit olduklarını belirterek ; “ AKP, çiftçiyi yok sayan bir politika izliyor. 14 yıldır durumunuz ortada. Ofis, bir müdahale kurumudur ve bu yüzden acele şekilde kararlarını yeniden gözden geçirmeli, bir fiyat açıklamalıdır. Ben Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürü ile görüştüm. Fiyat ve müdahale konusundaki politikasını sordum. Fiyatın Adana’da 90 Kuruş’tan başladığını söyledi. Ben de Adana’da 90 Kuruş ise Trakya’da maalesef 80 Kuruş’tan başlar dedim. Ve yanılmadım. 82 – 83 Kuruş’lardan başladı 80 Kuruş’a gerilediğini görüyoruz. Hasat yoğunlaşacak korkarım fiyat gerileyebilir.” Dedi.

Bir süre üreticilerle görüşen Gaytancıoğlu aha sonra Sultanköy’den ayrılarak İpsala Balabancık Köyü’ne giderek oradaki üreticilerle de görüştü.

sultanköy 3

 

 

 182 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN, şehit aileleri ile iftarda buluştu

    Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Gürkan, her Ramazan Ayı’nda geleneksel hale getirdikleri iftar yemeğinde yedikleri ekmeği, içtikleri suyu paylaştıkları için şehit aileleri ve gazilere minnettar olduğunu söyledi.                 Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, her […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp