Gaytancıoğlu “tarım kesiminin sıkıntılarını gidereceğiz”

admin

DSC_0017

 

 

 

 

 

 

 

Ön seçimde CHP’den Edirne 1. Sıra milletvekili adayı olan Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, kararın açıklanmasından bu yana yine dur durak bilmiyor.  Köy ve ilçeleri dolaşarak bir yandan  teşekkür ediyor, diğer taraftan parti propagandasına devam ediyor.

Bu arada Radyo Su’da yapılan Yerel Gündem programına katılan, Gatancıoğlu, CHP’nin tarım politikasını ve bölge tarımı için yapacağı çalışmalar konusunda bilgi verdi. Seçim öncesi 5 yıl süre ile köylere giderek Trakya’da tarım sorunları konusunda halkı aydınlattığını  ve bilinçlenmesine katkı sağladığını  belirten Gaytancıoğlu; “ Türkiye  tarımda kendi kendine  yeterli ülke olma konumundan  tarım ürünleri ithal eden ülke durumuna geldi.

DSC_0028

 

 

 

 

 

 

 

ÜLKEMİZDE TARIM KESİMİ SAHİPSİZ

Bunun nedeni izlenen yanlış tarım politikası. Bunda en büyük zararı bölgemiz, özellikle Edirne’miz görüyor. Bu çarpık tarım politikası sonucu tarlasında geçinemeyen insanlarımız toprağından kopuyor geçimini sağlamak için başka illere göç ediyor.

CHP milletvekili olduğumda bunu çözümlenmesi gereken en önemli sorun olarak kabul edeceğim. Bölge insanımızın en önemli gelirini oluşturan tarım kesiminin sorunlarına çare bulmak zorundayız.

Bilindiği gibi bu yıl Edirne’miz iki kez nehir taşkını nedeniyle felaket yaşadı. Bu felaketin yaraları sarılmadı. Yüz binlerce dekar ova arazisi henüz sular altında. Bu yerlerde ekim yapılması çok zor.

Bu toprakların tamamına yakın bölümünde çeltik ekimi yapılıyor. Bu yerlerde çeltik ekilmediği zaman  bir yanda insanlarımız geçim sıkıntısına düşecek, diğer yandan ülke ekonomisi zarar görecek. Yurt dışından pirinç ithal etmek zorunda kalacağız. Çiftçilerimizin geçim sıkıntısında olması sattığı ürününde emeğinin karşılığını alamaması  üreticileri her geçen yıl daha yoksul hale getiriyor.

YOKSULLUK YAYGINLAŞIYOR

Bundan esnaflarımız da etkileniyor. Edirne esnaflarının durumu ortada. Açılan işyerinden çok, kapanan işyeri var. Bunlara çözüm bulmak zorundayız. CHP bölgemiz insanının bugüne kadar biriken sorunlarını çözmeyi hedefleyen bir parti. Öyle inanıyorum ki,  partimiz iktidara geldiğinde bu sorunlar çözüme kavuşacak. Sadece çiftçilerimiz değil, emeklilerimiz de huzura kavuşacak. Ülkenin yok yere harcanacak kaynaklarını dar gelirlilerimize aktaracağız. Genel Başkanımız emeklilere dini bayramlarda iki maaş verilmesi sözü verdi.   Halkımızın yaşamını kolaylaştıracak bu müjdeleri artırarak halkımıza duyuracağız. Parti üyelerimizin oyları ile demokratik bir yöntemle adaylarımızı belirledik hiçbir parti bizim yöntemimizi uygulamada milletvekili adaylarını seçerken halka, seçmenine sorma gereğini duymadı. Adaylar liderlerin onayı ile seçildi. Bunlar ne oranda  halkın temsilcisi olacaklar, onu  halkımız değerlendireceklerdir. Partililerimizin onayı ile  belirlenen arkadaşlarımızla ve  sıralamaya giremeyen aday adaylarımızla el ele verip  halkımızdan oy isteyeceğiz. Öyle sanıyorum ki üç arkadaşımızla birlikte parlamentoya gidip Edirne’mizi en iyi şekilde temsil edecek, onların sesi olacağız” dedi. Gaytancıoğlu’na Edirne Ajans Medya gurubu sahibi nemci Engin  üzerinde ismi olan nakışlı bir havlu sundu  ve başarılar diledi.
DSC_0022

 136 total views,  2 views today

Next Post

Hayatımız beklemekle geçiyor

          Havalar soğuk olsa da, baharın güzel yüzünü doğada  görüyoruz.  Allah  yarattığı en önemli varlık olan  insanları gibi vefasız değil. Bahar geldiğinde çiçeklerini, zehirlenip yok olmadan kurtulan böceklerini renk renk  çiçek açan ağaçlarını, kısaca bu mevsime has  tüm güzelliklerini bu aylarda  insanlara sunuyor. İşte böyle bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp