Gaytancıoğlu; “Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla, şükranla ve özlemle anıyorum”

admin

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. yıldönümü nedeniyle yayınladığı anma mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin önderi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 80’ci yıldönümünde sevgi, saygı ve gönül borcu duyarak rahmetle anıyorum.

10 Kasım, ulusal bağımsızlığın mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettiğimiz ulusumuzun ortak bir hüznün tarihidir.

Büyük önderimizin aramızdan ayrılışının üzerinden yıllar geçtikçe engin düşüncelerinin değerini ve kıymetini çok daha iyi anlıyoruz.

‘Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir.  Benim düşüncelerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir’ diyen Mustafa Kemal Atatürk, kendisini anlamamız için ilke ve devrimlerini düşüncelerini anlamak gerektiğini en güzel şekilde ifade etmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu iradesine ve Cumhuriyetin değerlerine karşı olanlara ve Atatürk’ün kurduğu laik-demokratik-sosyal-hukuk devleti sistemini yıkmak için elinden geleni yapanlara karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni sonsuza kadar yaşatacağız.

Atatürk’ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri olarak yetişen yeni nesil ile birlikte; Atamızın açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan, yılmadan yürüyerek, ilke ve devrimlerini sonsuza kadar yaşatacağımızı bir kez daha haykırıyor, yüreklerimizde ölümsüzleşen Ulu Önder Atatürk’ü saygıyla, şükranla ve özlemle anıyorum.” Dedi.

 101 total views,  2 views today

Next Post

Pekcanlı; “Emanetlerinin bekçisi olacağıma söz veriyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e onun ilke ve devrimlerine her zaman sahip çıktık çıkmaya da devam edeceğiz diyerek yaptığı açıklamada Atatürk tüm yaşamını Türk Milletinin özgürlüğüne adamış büyük devlet adamı, büyük bir asker ve eşsiz bir liderdir. Büyük Atatürk’ün düşünceleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp