Gaytancıoğlu ve 14 Vekil CHP’ye geri döndü

admin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla “Demokrasi Görevi”ni tamamlamak için, aralarında CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’nun da bulunduğu  İYİ Parti’ye geçen 15 CHP Milletvekili yuvaya döndü.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “15 arkadaşımız bugün istifalarını vereceklerdir” dedi. Özgür Özel ise Demokrasiye kurulan tuzağı bozan 15 milletvekili arkadaşımız bugün yeniden partimize döndüler. 24 Haziran’a kadar konulmak istenen tüm engelleri aşacak, 25 Haziran’da tek adam rejiminden ülkemizi kurtaracağız” diyerek, “Görev tamam” ifadesini kullandı.

İyi Parti’ye geçen 15 Milletvekili kimdi?

Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu,  Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse,  İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güler ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş

15 CHP’li milletvekili İYİ Parti’nin hem seçime girebilmesi hem de Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için CHP’den istifa ederek İYİ Parti’ye geçmişti. Ancak hem İYİ Parti’nin seçimlere girebilmesinin kesinleşmesi hem de Meral Akşener’in 100 bin imzayı geçmesinin ardından onun da Cumhurbaşkanlığı adaylığının kesinleşmesiyle bu 15 milletvekilinin CHP’ye tekrar dönmesi kararlaştırıldı.

 66 total views,  2 views today

Next Post

Pekcanlı “Edirne, Muharrem İnce ile Tarihi bir mitinge şahit oldu”

Partisinin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Edirne’de düzenlediği mitingle ilgili açıklama yapan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; Özellikle bu mitingle ilgili şunu söylemek istiyorum. Bizden yaşça büyüklerin söylediği şey; “1977 yılında Edirne’de Rahmetli Bülent Ecevit’in bir mitingi olmuş. O mitingden sonra daha kalabalık miting Muharrem İnce’nin mitingi oldu” dediler.  Cumhurbaşkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp