Gaytancıoğlu, veterinerler odasını ziyaret etti

admin

CHP Milletvekili adayı Doç Dr Okan Gaytancıoğlu Trakya Veterinerler Odasını ziyaret etti. Burada Oda Başkanı  Dr.Erdal İLGÜ ile görüşerek veterinerlerin sorunları hakkında bilgi aldı. Milletvekili adayının ziyareti ile ilgili olarak açıklama yapan İLGÜ, milletvekili aday adayı Gaytancıoğlunun kendileri ile aynı meslek gurubundan olduğunu belirterek” milletvekili adayımız ile tarım sektöründe iki meslektaşız.  Biz mesleki anlamda bir oda olduğumuz için meslektaşlarımızın sorunlarını Milletvekili adayımıza iletmek istedik. 9 -10 Mayısta Trabzon’da oda başkanları toplantısı yapıldı. Orada sorunlarımızı kamuoyuna duyurduk diyerek sorunları hakkında şunları söyledi; “Ülkemizde küçük üreticilerimiz gittikçe hayvancılıktan uzaklaşıyor. Türkiye’de hayvansal gıda üretimi stratejik önemi sahip.

Gaytancıoğlu, veterinerler odasını ziyaret etti (1)

 

 

 

 

 

 

 

ÜLKEMİZDE HAYVANSAL ÜRÜN TÜKETİMİ YETERLİ DEĞİL 

İnsanların beslenmesinde hayvansal protein çok önem taşımaktadır. Hayvansal protein insan sağlığı açısından hayati önem arz ediyor. Dış ülkelerde hayvansal tüketimi bizden kat kat üstün. Biz hayvancılığımızla ilgili istatistikleri bakanlığa bildirip gidişin iyi olmadığını söylediğimizde “Bakanlık istatistiklerin böyle olmadığını gösteriyor” dediler.  Büyük başlıklı çiftlikler kurulduğunda küçük işletmeleri öldürüyor. Burada çalışanların da işlerine mani oluyor. Bu tür büyük işletmeler işsizliği körüklüyor. Ülkemizde küçük işletmelerin desteklenmesi gerekir. Milli gelirin çok azı köylülere veriliyor. Toplumun gelişmesi ülkeden göçün önlenmesi için küçük hayvancılık işletmelerinin desteklenmesi gerekir. Böylece köylerinden uzaklaşmamalarının sağlanması gerekir. Büyük işletmelerin parasal gücü var onların desteğe ihtiyaçları yok. Ülkemizde 10 baş altı işletme sayısı %85. Küçük işletmelerde 50 başa kadar destekleme olsun hayvancılıkta çok daha güçlü duruma geliriz” dedi.

Gaytancıoğlu,  Veterinerler Odasının ayrı bir önemi olduğunu Türkiye’de tarım programının bir bütün olarak ele alınması gerektiğini belirterek şunları söyledi; “ Dünyada uygulanan çarpık politikalarla hayvancıkta da ciddi sorunlar yaşanıyor. Hayvan ithalatında yanlışlar yapılıyor. CHP’nin politikası açık ve nettir üreten bir Türkiye hakça bölüşen bir Türkiye’de yanayız.

Gaytancıoğlu, veterinerler odasını ziyaret etti (2)

 

 

 

 

 

 

 

HAYVANCILIĞIN GELİŞMESİ TERÖRÜ VE GÖÇÜ ÖNLER

Bölgemizde hayvancılığa çok önem veriyoruz. Hayvancılık terörü ve göçü de önleyen bir sektördür. Meralarımızın korunması ve sağlıklı bakılmasından yanayız. Her zaman Türk tarımının yanında olan bilimsel çalışma yapan bir meslek örgütü olan veterinerlerimizle birlikte ülke tarımını yönlendirmek istiyoruz. O nedenle Veterinerler odamızı ziyaret ettim. Bu sorunları birlikte çözebiliriz. Vekil olduktan sonra da her zaman fikir alışverişinde bulunacağız. Sevgi ile bilgiye paylaşmak gerekir. Veterinerler Odasını çok önemsiyorum. Ben de Ziraat Mühendisleri Odası üyesiyim. Tarım ve hayvancılık konusunda işbirliği içinde olmak gerekir. Yine Tabipler odası ile sağlık alanında işbirliği yapmamız gerekir. Eğitim sendikaları ile de eğitimin sorunları için neler yapabiliriz konularını görüşüyoruz. CHP olarak meslek örgütlerini sorunların çözümü açından çok önemsiyoruz” diye  konuştu.

 

 

 123 total views,  2 views today

Next Post

Emir "Edirne’de milletvekili dağılımı AK Parti 2 CHP 1 olacak"

DSİ Sosyal Tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyen AK parti Edirne Milletvekili adayı Şemsettin Emir, partisinin Edirne’de yaptığı hizmetleri değerlendirdi. Bu arada yapılan seçim anketlerine tepki gösteren Emir, Edirne’de partisinin iki CHP’nin ise bir milletvekili kazanacağını belirtti. Emir konuşmasını şöyle sürdürdü; “ yarın 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Ulu önder […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp