GAYTANCIOĞLU’DAN AYÇİÇEĞİ ALIM FİYATLARINA TEPKİ

admin

“Yüzbinlerce Ayçiçeği üreticisi mutlu değil”

“%40 yağ oranlı ayçiçeği için en az rakam 6 bin lira olmalıydı”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne İl Başkanlığı’nda, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile birlikte ortak bir basın açıklaması gerçekleştiren CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, dün Trakya Birlik tarafından açıklanan ayçiçeği ön alım fiyatı rakamlarına tepki gösterdi.
Trakya Birlik’in dün açıkladığı rakamlarda, %40 yağ oranlı ayçiçeği için 5.100-TL/ton avans ödemesi olarak açıklamasının ardından, Gaytancıoğlu ayçiçeği üreticisinin bu rakamı en 6 bin- TL/ton avans ödemesi olarak beklediğini ve hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı okan-gaytancioglu-fevzi-pekcanli-edirnechp-2.jpg


“Yüzbinlerce Ayçiçeği üreticisi mutlu değil”
Gaytancıoğlu, “Yüzbinlerce ayçiçeği üreticisi dünü bekledi. Birçoğu emanete ürününü döktü. Ve fiyatı bekledi. Bu fiyata karşısında biz dünde sahadaydık, kimse mutlu değil. 6 bin lira fiyat bekliyorlardı. En az 6 bin lira fiyat bekliyorlardı. Ve şimdi fiyatı görünce akıllarına bir ay sonra buğdayda ekime başlayacağız, gübreyi nasıl alacağız? Tarım Kredi Kooperatifini mi kapatayım, Ziraat Bankası’nı mı kapatayım? Arkadaştan borç almıştım onu mu kapatayım. Traktöre mazot mu alayım? Gübre mi alayım? Yeniden borçlanacak ve borç miktarı artacak. Dolayısıyla şu anda halkında kopmuş bir hükümet tarafından ülke yönetilemiyor, savruluyor” dedi.
“Halkında kopuk bir iktidar var”
Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, “Köyler niye boşalıyor, insanlar niye mutsuz. Türkiye et yemiyor mu? Yiyor. Türkiye böyle mi kalkınacak, çiftçi böyle mi mutlu olacak. Halkından kopuk bir iktidar var. Yoksullaştığımızı görmüyorlar. Hayat pahalılığını hiç hissetmiyorlar. Çünkü kendileri saraylarda yaşıyor. Halkın içinde gezmiyorlar. Ve işsizliğin ne derece gençleri vurduğunu farkında değiller. Gençlerle konuşuyorum; ülkeyi terk etmek isteyenlerin oranı yüzde 70-80’lerde. Geleceklerinden endişeliler ama ilk seçimde gideceklerini hepimiz biliyoruz, gençlerde biliyor. Millet İttifakı olarak biz seçimlere hazırız” dedi.

Haber: Koray Ustabaşı

 503 total views,  8 views today

Next Post

EDİRNE ECZACILAR ODASINDA DEVİR TESLİM TÖRENİ

11-12 Eylül tarihlerinde 39. Bölge Edirne Eczacılar Odası’nda gerçekleşen seçimli 13.Olağan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Gürkan Kılınçcıgil görevi devraldı. Edirne Eczacılar Odasında düzenlenen törene Kurucu Başkan Ecz. Şükrü Ciravoğlu, Önceki Dönem Başkanı Ecz. Fahri Uygar Güler, Yeni Başkan Gürkan Kılınçcıgil, Yönetim Kurulu üyeleri ve Basın mensupları katıldı. Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp