Gaytancıoğlu’ndan Ziraat Odası’na ziyaret

admin

CHP’ Edirne Milletvekili aday adayı Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu kurum ve kuruluşları ziyaret ediyor. Bu arada Edirne Ziraat Odasını ziyaret eden Gaytancıoğlu Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmazdan çalışmalar hakkında bilgi aldı ve milletvekili aday adaylığı konusunda bilgi verdi. Mesleği gereği her zaman tarım kesimi çiftçilerle iç içe olduğunu 4 yıl süre ile Edirne’nin dört bir yöresine dolaşarak bölgede tarım sorunları hakkında çiftçilere bilgi aktardığını ve kendilerinin taleplerini dinlediğini belirten Gaytancıoğlu; “ Bölgemizin en önemli sorunu çiftçilerimizin sorunlarıdır. Ülkemizde GSMH’nın %1’i tarıma destek amacıyla verilmesi gerektiği halde, ancak bunun yarısı kadar tarıma destek amacıyla kullanılmaktadır. Gerekli desteği alamayan üreticilerimiz nasıl başka ülkelerin çiftçileri ile rekabet edebilsin. Ülkemizde tarım kesimi, hayvancılık üvey evlat muamelesi görmektedir. Bu çiftçilere verdiği zararın ötesinde ülke ekonomisine de büyük zarar getirmektedir. CHP olarak bunu doğru bulmuyoruz. Bölge insanlarımızın en önemli geçim kaynağı olan tarım kesimin ihmal edilmesi toprağı ile geçimini sağlayamayan halkın başka illere göç etmesine neden olmaktadır. Bu arada verimli arazilerimiz üreticilerimizin borçları nedeniyle satılmaktadır. Buna el birliği ile engel olmalıyız. Halkımızın bölgenin zararına olacak bu tür sorunlarda elbirliği içinde olması gerekir” dedi.

GAYTANCIOĞLU'NDAN ZİRAAT ODASAINA ZİYARET

 

 

 

 

 

 

 

 

BİZİ DESTEKLEYENİ BİZ DE DESTEKLEYECEĞİZ

Ziraat Odası Başkanı Cengiz Yorulmaz ziyaret sırasında yaptığı açıklamada. Çiftçilere destek veren sorunlarına eğilen milletvekili aday adaylarına destek vereceklerini belirterek; “ Gaytancıoğlu hocamız bizlerden biri olarak kabul ediyoruz. CHP Edirne milletvekili aday adayımızın  Ziraat  Odamızı ziyaret etmesinden mutluluk duyduk. Burada bir kez daha belirtiyorum. Çiftçilerin sorunlarına sahip çıkan bizlere her yönden destekleyen Milletvekili adayları bizlerden, çiftçilerimizden gereken desteği görecektir” diye konuştu.

 

 

 

 116 total views,  5 views today

Next Post

Kırcaali Belediyesi dogal afet zararlarını sarıyor

Bir süre önce toprak kayması nedeniyle zarar gören Bulgaristan Kırcaali Belediye Başkanı Hasan Azis; meydana gelen doğal afet sonrası afetin zararlarını tespit etmeye çalıştıklarını, şans eseri bu felakette can kaybı yaşanmadığını belirterek,  şunları söyledi; “Kırcaali Belediyesi Bulgaristan çapında en çok köyü olan belediyesinden biridir. Şu anda Kırcaali’ye bağlı 117 tane […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp