GAZDAŞ’tan Abone Güvenliği İçin Öneriler

admin

GAZDAŞ’tan yapılan açıklamada, Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber doğal gaz dönüşüm işlemleri de hız kazandı. Dönüşüm işlemlerinin güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapılması için GAZDAŞ,  aboneleri bilgilendirdi. GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir,güvenilir ve sertifikalı iç tesisat firmalarıyla çalışılmasının önemine değinerek, doğal gaz iç tesisatının en az altyapı şebekeleri kadar güvenli ve sağlıklı şekilde kurulması gerektiğini vurguladı.GAZDAŞ, kış aylarının yaklaşması ile birlikte ev veya iş yerlerinde doğal gaz kullanmak üzere dönüşüm işlemlerini başlatan aboneleri, iç tesisat güvenliğikonusunda bilgilendirdi.GAZDAŞ Edirne İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir, belirli bir süreci gerektiren iç tesisat dönüşüm işlemlerinde vatandaşların dikkat etmeleri gereken konular olduğunu belirterek “Doğal gaz iç tesisatının en az altyapı şebekeleri kadar güvenli şekilde kurulması büyük önem taşıyor. Bunun için abonelerimiz, düşük maliyetli ve güvenliklerini hiçe sayan uygulamalardan kaçınmalı ve bu işlemi sertifikalı firmalara yaptırmalılar” dedi.
Cumhur Pekdemir_GAZDASEdirne

SERTİFİKASIZ FİRMALARA DİKKAT

Son günlerde sertifikasız firmaların giderek arttığına dikkat çeken Pekdemir, “Aboneler, iç tesisat firmalarını seçmeden önce, GAZDAŞ’tan bilgi alabilir veya şirketin daha önce yaptığı işleri araştırabilirler. Ortaya çıkabilecek her tür mağduriyeti önlemek adına mutlaka firmalardan GAZDAŞ tarafından verilen sertifikaları istemeliler” dedi. Pekdemir, tesisat için gelen yetkililere GAZDAŞ tarafından verilen kimlik belgelerinin sorulması gerektiğini de vurguladı. Bu kimlik belgesinin onların bu işi yapmaya yetkin olduklarının göstergesi olduğunu belirten Pekdemir, ayrıca, gaz kullanmaya başlayan abonelerin de tesisatlarına GAZDAŞ onayı olmadan asla müdahale etmemeleri veya ettirmemeleri gerektiğinin de altını çizdi.

İÇ TESİSAT KURULMASI UZMANLIK İSTER

Pekdemir açıklamasını şöyle sürdürdü:“Abonelerimizin, tesisatın yapımı sırasında bir sorun yaşamamaları ve tesisatın kalite standardına uygun şekilde kurulması için çalıştıkları firma ile sözleşme imzalamaları gerekiyor. Sözleşmede firmanın sahip olduğu sorumluluklar, işin tamamlanma süresi, kullanılacak malzemenin nitelikleri ve ödeme şekli mutlaka yer almalı. Mevzuat gereği zorunlu olan iç tesisat sigortasının iç tesisat firmasından talep edilmesi de unutulmamalı.”

IcTesisatKontrolu1

İç tesisat firmalarına yetki verirken çok hassas davrandıklarını belirten Cumhur Pekdemir,“İç tesisat kurulum işlemi, uzmanlık gerektiren bir süreçtir.Firmaların sertifika alabilmesi için öncelikle deneyimli olmaları ve daha önce yapmış oldukları işlere ait iş bitirme belgelerini ve referanslarını sunmaları gerekiyor. Bu firmalara yapacakları tüm projelerde teknik şartnameye uymalarını ve uygun olmayan hiçbir malzemeyi kullanmamalarını şart koşuyoruz” dedi.

“İç tesisat işlemlerinin standartlara uygun yapılması,abonelerimizingüvenliği açısından önemli”

İç tesisatın kurulumu sonrasında GAZDAŞ yetkililerinin tesisatı incelediklerini ve güvenli olmayan tesisatlara onay vermediklerini belirten Pekdemir şunları söyledi: “Bu süreçte önce keşif ve teknik etüt yapılıyor. İnceleme sırasında kalorifer kazanı, baca, kazan dairesinin havalandırması, elektrik ve topraklama tesisatları ile aydınlatma sisteminin uygunluğu kontrol ediliyor. Bütün bu işlemlerin standartlara uygun yapılması abonelerimizin güvenliği açısından büyük önem taşıyor.”

 

IcTesisatKontrolu2

 

 

 199 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Devlet Hastanesi’nde YANGIN TATBİKATI

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Edirne Devlet Hastanesi’nde bugün yangın söndürme eğitimi ve tatbikatı hastane çalışanlarından çok sayıda yönetici ve personelin de katkılarıyla başarıyla gerçekleştirildi. Hastane bahçesinde, Sağlık Bakanlığı Kurum, Kuruluş ve Tesislerinde yangınlara karşı gerekli tedbirlerin alınması, araç, gereç, malzeme temini ve bu konuda eğitim ve tatbikatların eksiksiz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp