Gazdaş,Tesisatların Boyama Ve Topraklama İşlemleri İçin Vatandaşları Uyardı

admin

GAZDAŞ, doğal gaz tesisatlarının güvenliğine ilişkin yaz döneminde alınması gereken önlemler konusunda vatandaşları bilgilendirmek amacıyla broşür dağıttı.
TopraklamaCubugu2

GAZDAŞ çalışanları tarafından dağıtılan broşürlerde; bina tesisatlarının boru ve birleşim noktalarının boyanmasının önemi ve meydana gelebilecek elektrik kaçağı veya statik elektrik oluşumuna karşılık topraklama işleminin yapılması gerektiği yönünde bilgiler yer alıyor.

Tamer Akaslan

GAZDAŞ Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslanyaptığı açıklamada; güvenli doğal gaz kullanımı için GAZDAŞ abonelerinikışa girerken yapmaları gerekenler konusunda bilgilendirmek istediklerini söyledi.

GAZDAŞ dağıttığı broşürlerle, vatandaşları güvenli doğal gaz kullanımı konusunda bilgilendirdi. Broşürlerde yer alan bilgilere göre;bina tesisatlarının boru ve birleşim noktalarının boyanması ve meydana gelebilecek elektrik kaçağı veya statik elektrik oluşumuna karşılık topraklama işlemlerinin yapılması gerekiyor.

TopraklamaCubugu

GAZDAŞ Trakya Bölge Müdürü Tamer Akaslan konuyla ilgili bir açıklama yaparak şunları söyledi: “GAZDAŞ olarak hazırladığımız broşürlerle, vatandaşlarımızı güvenli doğal gaz kullanımı için kış gelmeden almaları gereken tedbirler konusunda uyarmak istedik. GAZDAŞ çalışanlarının dağıttığı broşürlerde yer alan bilgilerle, bina tesisatlarının standartlara uygun olarak boyanmasına ve topraklama işlemlerinin önemine dikkat çekiyoruz” dedi.

Vatandaşların kışa girmeden boyama ve topraklama işlemlerini tamamlamaları gerektiğinin altını çizen Tamer Akaslan; “Vatandaşlarımız, istedikleri zaman GAZDAŞ’ı arayarak; topraklama ve boyama işlemi için yetkili firmalar hakkında bilgi alabilirler. Boyama ve topraklama işlemi yapılmayan binalar tespit edilerek, doğal gaz kullanımında güvenlik riski oluşmaması için gaz bağlantıları kesilecektir” açıklamasını yaptı.

Topraklama çubuğu ve boyama işlemleri güvenli doğal gaz kullanımı için önemli

Açık hava, yağmur ve dış etkenler nedeniyle; binaların doğal gaz kolon tesisatının boru ve birleşim noktalarında paslanma görülebiliyor. Paslanma, görüntü kirliliğine sebep olduğu gibi uzun dönemde ise güvenlik riski oluşturuyor. Güvenli doğal gaz kullanımı için tesisatların;standartlara uygun olarak yapılacak temizlik sonrası antipas üzeri iki kat sarı renkli (Krom Sarısı, Ral 1021) yağlı boya ile boyanması ve kesinlikle su bazlı boya kullanılmaması önem taşıyor.

Elektrik kaçağı ve statik elektrik oluşumunu engellemek amacıyla doğal gaz tesisatlarına, yerleştirilen topraklama çubuklarıda vatandaşların emniyetini sağlıyor. Topraklama çubuğu, binada oluşabilecek elektrik akımını toprağa aktarıyor. Topraklama yapılmayan tesisatlarda oluşabilecek kıvılcım ya da elektrik akımı, yangın riski oluşturarak can ve mal güvenliğini tehlikeye atıyor. Vatandaşların, GAZDAŞ’ın kontrolünden sonra topraklama çubuğu bağlantılarının üzerini vakit kaybetmeden betonla kapatmaları ve topraklama çubuklarının çalınması ya da yok olması konusunda dikkatli ve duyarlı davranmaları gerekiyor.


 

 

 200 total views,  2 views today

Next Post

AK Kadınlar Çalışmalara Devam

Uzunköprülü Ak Kadınlar siyasi çalışmalarına tüm hızlarıyla devam ediyor. Ak Kadınlar, hastanede, hasta ziyaretlerinde bulundu ve başhekimi makamında ziyaret etti. Kadınlar Hastalarımızla bayramlaşıp, sorunların dinledikten sonra,Başhekim Recep Vural makamında ziyareti gerçekleşti. Uzunköprülü Ak kadınlar Hastane ziyaretinin ardından Kaymakam Kemal Yıldız’ı da makamında ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundular       […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp