Gazeteci gözüyle en güzel kırkpınar fotoğrafları seçildi

admin

Edirne Belediyesi’nin Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali kapsamında bu yıl 4.’sü düzenlenen Gazeteci Gözüyle Kırkpınar Fotoğraf Yarışması’nda en güzel fotoğraflar jüri üyeleri tarafından belirlendi.

  1. Gazeteci Gözüyle Fotoğraf Yarışması’nın seçmeleri Hafızağa Konağı’nda düzenlendi. Yarışmanın jüri üyeliğini, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Lütfü Karakaş, Belediye Meclis Üyeleri Mahmut Keskin ve Mehmet Özçuhacı yaptı.
  2. SAMSUNG CAMERA PICTURES

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de görev yapan gazetecilerin katılabildiği yarışmada, jüri üyeleri birbirinden güzel 100 fotoğraf arasında seçim yapabilmek için bir hayli zorlandı. Yarışmada, toplamda 15 adet fotoğraf dereceye girdi.

Yarışmada, birinci 2 bin TL, ikinci bin 500 TL, üçüncü bin TL, Belediye Özel Ödülü 750 TL, Kel Aliço Pehlivan ödülünü kazanana 500 TL, mansiyon ödülünü kazanan ise 250 TL para ödülü almaya hak kazandı.

Yarışmanın gazeteci gözüyle Kırkpınar kültürünün her alanına değinilmesi için böyle bir yarışma düzenlediklerini ifade eden Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, “Kırkpınar’ı birebir soluyan, her anını yaşayan ve tanık olan Edirne’de görev yapan gazetecilerin objektifinden Kırkpınar’ı gazeteci refleks ve perspektifiyle vurgulanması, fotoğraf kareleri aracılığıyla paylaşılması amaçlanmaktadır” dedi.

Gegeoğlu, yarışmanın sonuçlarının 13 Temmuz 2015 tarihinde düzenlenen törenle açıklanacağını söyledi.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

 197 total views,  2 views today

Next Post

Özcan; “dernekçilik sorumluluk isteyen bir iştir”

ORTOPEDİK ENGELLİLER DERNEĞİ YÖNETİCİLERİNDEN BAŞKAN ÖZCAN’I ZİYARET ETTİ ÖZCAN YAPTIĞI KONUŞMADA  DERNEKÇİLİĞİN SORUMLULUK İSTEDİĞİNİ SÖYLEDİ   Keşan Ortopedik Engelliler Derneği’nin kısa bir süre önce yapılan seçimi sonrası göreve gelen yeni yöneticileri, 24.06.2015 Çarşamba günü Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan’ı ziyaret etti. Saat 11.00 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen; Keşan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp