GAZETEMİZİN ORGANİZE ETTİĞİ “LİGE HAZIRLIK TURNUVASI” KURALARI ÇEKİLDİ

admin

4 Ekim Cuma günü saat: 17:00’de Saraçhane sahasında Tuncaspor – Osmanlıspor, Saat: 19:00’da Karaağaç – Ardaspor yarı final maçlarında karşı karşıya gelecekler.

6 Ekim Pazar günü saat: 13:00’te ilk günün mağlupları 3.lük maçı yapacaklar. Saat: 15:00’da ise ilk günün galipleri ile final maçını oynayacaklar. Saat: 17:00’de kazanan takımlara kupaların ve emeği geçen kuruluşlara plaketlerin verildiği “ÖDÜL TÖRENİ” gerçekleştirilecektir.


turnuva1

 

27 Ekim 2013 Pazar günü başlayacak olan Amatör Küme Lig maçlarına takımların ciddi anlamda hazırlanabilmeleri için Hazırlık Maçlarına ihtiyaçları vardır. Daha önceki yıllarda gerçekleştirilen Hazırlık Maçlarının 5 yıl uygulanmasından sonra Organizatör müessesenin isteğiyle Turnuvaya ara verilmişti.

 

 

Bu defa kulüplerimizin yine aynı Hazırlık Maçlarına ihtiyaç duymaları üzerine Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Serhat OCAK başkanlığında, ASKF Edirne İl Başkanı Osman HATİPLER, Hakem İl Komitesi Başkanı Okandan ÇEKVER, Futbol İl Temsilcisi Yavuz ÇİROZ, Kulüpler Birliği’nden İbrahim CİHAN ve Turnuvanın devamını sağlamaya talip olan EDİRNE AJANS MEDYA GRUBU Spor Sorumlusu Atilla Bilgin’in katıldığı toplantıda aşağıdaki esaslar dahilinde turnuvanın sürdürülmesine karar verilmiştir.

turnuva2

 

Önceki gün Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda Futbol İl Temsilcisi Yavuz ÇİROZ Başkanlığında gazetemiz temsilcisi Spor Sorumlumuz Atilla BİLGİN ve Kulüp temsilcilerinin katılımıyla yapılan kura çekilişinde fikstür belirlenmiştir.

turnuva3

 

Organizasyon Komitesi turnuvaya katılacak 4 takımın, daha önce ilçe takımları katıldıkları bu turnuvada devamlılığı sağlayamadıklarından ve kendilerine külfet olduğunu belirttiklerinden dolayı turnuvaya alınmamışlardır. Aynı prensibin bu sene de sürdürülerek geçtiğimiz sezon Merkez ilçenin Süper Amatör Ligdeki en başarılı 4 takımı olan Osmanlıspor, Tuncaspor, Karaağaç Ardaspor ve Kazanovaspor takımlarının turnuvaya davet edilmesi uygun görülmüştür. Maçların Futbol kuralları dahilinde İl Hakem Komitesi tarafından atanması karalaştırılmış olup, maçlar normal süresi içinde bitme z ise uzatmalara gidilmeden penaltılarla sonuçlar belirlenecektir. Maçlarda sarı kartla kırmızı kart gösterilecek. Karşılaşmalar oyun kurallarına göre oynanacaktır. Ayrıca maçlara resmi isim listeleri ile çıkılıp bu listelerin antrenör ve yönetici tarafından imzalanmasına, oyuncu değişikliklerinin resmi maçlardaki gibi oyuncu değiştirme kartlarıyla yapılmasına karar verilmiştir.

Ligler öncesinde oynanılacak olan bu karşılaşmalarda takımların oyuncularının büyük bir bölümünü bir kez daha deneyebilmeleri amacıyla maçlarda 7 adet futbolcu değiştirilecektir. Maçlardan önce ve maçlar sırasında yapılacak itirazların karara bağlanması ise Atilla BİLGİN, Yavuz ÇİROZ ve İbrahim CİHAN’dan oluşacak teknik komite tarafından karara bağlanacak ve alınan karara itiraz kabul edilmeyecektir.

Final maçının oynanmasından sonra Birinci, İkinci ve Üçüncü gelen takımlara kupaları ve ayrıca karşılaşmanın gerçekleşmesinde emeği geçen kuruluşlara ve organizatör kuruluşa ASKF tarafından plaketleri verilecektir.

Medya grubumuz, bu maçları yakından izleyerek turnuvayla ilgili detaylı görüntü ve fotoğrafları okuyucularımıza ve izleyicilerimize Radyomuz, Gazetemiz ve İnternet sitelerimizden sunacaktır.

 

 167 total views,  2 views today

Next Post

Doç.Dr . Rıdvan Canım’a Ziyaret

Edirne T.Ü. Edebiyat Fakültesi’ne atanan Balkan ve Rumeli aşığı olan  Doç.Dr. Rıdvan Canım’ı Edirne Kültür ve Yardımlaşma Derneği yöneticileri ve beraberindekiler ziyaret etti. Ziyarete Edirne Trakya Üniversitesi Balkan Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Ahmet Gülşen,  Ticaret Borsası Meclis Başkanı ve Rıdvan Canım’ın kardeşi Fedai CANIM, Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp