Gaziler Günü kutlanıyor

admin

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ BİLGİN ÖZBAŞ’IN GAZİLER GÜNÜNÜ

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş,  Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e 19 Eylül 1921 tarihinde Mareşal rütbesi ve Gazi unvanının verilmesinin yıldönümünde Gaziler Günü olarak kutlandığını belirterek, “Ülkemiz, içinde bulunduğu coğrafi, askeri ve siyasi konumu itibariyle geçmişten günümüze sürekli olarak iç ve dış odakların tehditlerine maruz kalmış ve bu tehditlere karşı yapmış olduğu vatan savunmasında pek çok asker,  polis, kamu görevlisi ve sivil vatandaşını şehit ve gazi vermiştir.

Gaziler Günü kutlanıyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bugün bizler, ülkemizde özgürce yaşayabiliyorsak bunu,  kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize borçluyuz.Göstermiş oldukları cesaret ve vatanseverlik bu toprakların vatan olmasını sağlamıştır.

Başta, Büyük Önder  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,Vatan, Millet, Bayrak uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle anarken, çocuklarını, eşlerini, yakınlarını, en sevdiklerini bu vatan için kaybedenlere sabır diliyor, ölümü göze almış gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Gaziler Günü kutlanıyor (1)

 104 total views,  5 views today

Next Post

Bayram tatili öncesi ulaşım önlemleri konuşuldu

Edirne Belediye Başkanlığı, Kurban Bayramı tatilinin uzatılması nedeniyle bayram süresi ve sonrası için kent merkezinde toplu taşımada meydana gelebilecek aksaklıkları görüşmek üzere Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Serhat Birlik Kooperatif  (ETUS) Yönetimi ile değerlendirme toplantısı yapıldığı belirtildi.             Edirne Belediye Başkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, toplantıda, Kurban […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp