Gaziler turizm lisesinde

admin

Dr. Sadık Ahmet Anadolu Mesleki Teknik Lisesi Gazileri unutmadı.19 Eylül Gaziler Günü nedeni ile Muharip Gaziler Derneği Temsilcilerini okulunda misafir eden Dr. Sadık Ahmet Anadolu Mesleki Teknik Lisesi Öğrencileri İl Halk Kütüphanesi Salonunu hınca hınç doldurdu. Buradaki törene Dr. Sadık Ahmet Anadolu Mesleki Teknik Lisesi Müdürü Şeref Uz, Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Çalış, Başkan Yardımcısı Ahmet İsmailoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Fevzi Demir ve İbrahim Aksal, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Büyük bir dikkatle Gazileri dinleyen ve çeşitli sorular soran öğrenciler Muharip Gaziler tarafından takdir edildiler.

gaziler-turizm-lisesinde-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Modaratörlüğünü Dr. Sadık Ahmet Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Nevzat Bal’ın yaptığı oturum saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Modaratör Nevzat Bal; Gaziler Gününü kutlamak, Gaziliği, şehitliği gündeme getirmek, vatan sevgisine vurgu yapmak amacı ile mütevazı bir program tertipledik. Bizleri kırmayıp şereflendiren Edirne Muharip Gaziler Derneği Temsilcilerine okulumuz adına teşekkür ediyoruz. Bu gün burada toplanıp bir program düzenleyebiliyorsak bu vatan için şehit olanların ve gazilerimizin sayesindedir”dedi.

gaziler-turizm-lisesinde-5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muharip Gaziler kendilerini tanıtarak, öğrencilere” Gazi kimdir ve Gazilik nedir “konularında bilgiler verdiler. Anılarını anlattılar. Ayrıca öğrencilerin sorduğu soruları cevaplandırdılar. Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Aksal’ın verdiği tekmil öğrenciler tarafından coşku ile alkışlandı.

gaziler-turizm-lisesinde-4

 

 

 

 

 

 

 

 

Okul Müdürü Şeref Uz burada yaptığı konuşmada;”Gazilerimize gönülden teşekkür ediyorum. Böyle bir anlamlı günü bizlerle paylaştılar. Şeref Uz; Şair diyor ki;” Ben ezelden beridir, hür yaşadım. Hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım. Özgürlük öyle bir şey ki; Her şeyin üzerinde geliyor. Hatta sizlerin çok dikkatini çekmiştir. Ben iki şeyden vazgeçmem. Bir aşk diyor. Sevdiğim için ölürüm, öldürürüm. Ancak Hürriyet ve bağımsızlık için sevdiğim den de vazgeçerim. Baktığımız zaman Mustafa Kemal ‘de Çanakkale de ben taarruzu değil ölmeyi emrediyorum diyor.İnsanlar öleceğini biliyor.

gaziler-turizm-lisesinde-3

 

 

 

 

 

 

 

Bir adım dahi geri gitmiyor.Burada olan o mübarek insanlarda o cepheye giderken öleceğini biliyordu.Kıbrıs Barış Harekatında gözünü dahi kırpmadan sadece tek bir şey düşündüler.Vatan.Bizlerin ve ardından gelecek olanların rahat, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşaması için.Baktığımız zaman o kadar önemli şahsiyetleri görüyoruz ki olmaz derecede.Örneğin Erzurum da Nene Hatun,Elindeki bebeğini bırakarak Ruslara karşı Aziziye Tabyalarında amansızca çarpıştı.Şerife Bacıyı görüyoruz.İnebolu dan almış olduğu cephaneyi Bebeği ile beraber cepheye götürürken bebeğini açık bırakıyor.Cephaneyi örtüyor.

gaziler-turizm-lisesinde-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kastamonu ya getiriyor.Askerlerbir bakıyor ki Şerife Bacı  Bebeği Şahadete ermiş.Bu Kore’de de aynıydı.Kıbrıs tada aynı.Buradaki büyüklerimiz Kıbrıs ta savaştılar.Geriye döndüler. Bize onurlu gururlu bir Kıbrıs teslim ettiler. Yine Güneydoğu da ve 15 Temmuz da şehit olanlara baktığımızda bu coğrafyada bizim çok güçlü olmamız gerektiği ortaya çıkıyor. Bu ülkede yaşamanın bir bedeli var. Onun için uyanık olmalıyız. Güçlü olmalıyız. Bu Vatan için Şehit olanlara rahmet, Gazilerimize saygılar sunuyorum.” dedi.

Daha sonra Okul Müdürü Şeref Uz ,Gazilere Teşekkür Belgesi ve Çiçek Takdim etti. Muharip Gaziler Öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler.

gaziler-turizm-lisesinde-6

 48 total views,  2 views today

Next Post

Vali Özdemir Meriç İlçesi'nde incelemelerde bulundu

Edirne Valisi Günay Özdemir, Meriç İlçesine giderek incelemelerde bulundu. Hükümet Konağı önünde Meriç Kaymakamı Ali İhsan Başak, daire müdürleri ve muhtarlar tarafından karşılanan Vali Özdemir, ilk olarak kaymakamlıkta incelemelerde bulundu.                   Kaymakamlık Makamında Kaymakam Ali İhsan Başak, ilçe hakkında Vali Günay Özdemir’e […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp