Gaziler ve Şehitlere mevlit

admin

Edirne Muharip Gaziler Derneğince dernek binasında gaziler ve şehitler için mevlit okutuldu. Mevlit törenine Şehit Aileleri Dernek Başkanı ve Yöneticileri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları, Jandarma Temsilcileri, EBED Başkanı, Başkan Yardımcısı, üyeler, Belediye Meclis Üyeleri,Gazi yakınları ile bir bölümü kadınlardan oluşan vatandaşlar katıldılar. Mevlitte yapılan duada şöyle denildi; “ Değerli Müslümanlarımız değerli gazilerimiz. Annelerimiz askere uğurlarken oğluna “ Haydi oğul haydi git, Ya Gazi Ol Ya Şehit” diyerek uğurlar.

Gaziler ve Şehitlere mevlit (2)

 

 

 

 

 

 

 

Bu sebeple ecdadımız da iki güzelden birisi için yani “Ölürsem şehit, Kalırsam Gazi” düşüncesiyle hareket etmiş ve bizlere bu düşünceyi de miras bırakmışlardır.

Sayın Gazilerimiz!

Sizler, kutlu bir mücadelenin gayretli yolcusu olunuz. Vatan için, din için, millet için, bizler için canınızla, kanınızla mücadele ettiniz.

Herkes rahat uyurken sizler yeri geldi nice geceler uykusuz, aç ve susuz kaldınız.

Gaziler ve Şehitlere mevlit (4)

 

 

 

 

 

 

 

Sizin, bizlerin vereceği payelere ihtiyacınız yok biliyoruz. Çünkü siz şehitliğe talip olmuş olan yiğitlersiniz.

Rabbimiz Kuran-ı Kerim’de Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler, ancak siz onu bilemezsiniz” denildi.

Etkinlik adına konuşan Muharip Gaziler Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet İsmailoğlu mevlidin dernekleri tarafından  gerçekleştirildiğini  belirterek; “ geniş katılımın olması bizi mutlu etti. Böyle güzel hayırlı işlerin devamını önümüzdeki günlerde de inşallah görürüz.

Gaziler ve Şehitlere mevlit (6)

 

 

 

 

 

 

 

Mevlit okutmak bizim derneğimize nasip oldu. Belediye başkanımızın bize emanet ettiği böyle güzel mekânda mevlidin okunması bizlere ayrıca mutluluk verdi”.Muharip Gaziler Derneği Başkanı İbrahim Çalış konuşmasında; “Bu mevlit gazi ve şehitlerimizin ruhları için okutuldu. Rahmetli Atatürk’ün ruhu için vatanımız için şehit olanların ruhları için sağ kalanlara da duamız oldu. Bizim halkımız duyarlıdır. Gazilerimizin önemini öğrenmeye başladılar. Gazilerimiz bugüne kadar değişik etkinliklere de katıldılar. Bizi nereden çağırırlarsa her zaman göreve hazırız. Onun için tüm katılımcıları teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Gaziler ve Şehitlere mevlit (1)

 

 

 

 

 

 


Gaziler ve Şehitlere mevlit (3)

 

 

 

 

 

 


Gaziler ve Şehitlere mevlit (5)

 173 total views,  2 views today

Next Post

Mimar Sinan ölümünün 427. yılında anıldı

Mimar Koca Sinan, 8-10 Nisan Mimar Sinan Anma Günü Etkinlikleri kapsamında 09 Nisan 2015 Perşembe günü Edirne Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Salonunda Gerçekleşen program ile anıldı. Kanuni Sultan Süleyman dâhil üç büyük Osmanlı padişahı döneminde yaşamış, dünyanın en büyük mimar ve yapı sanatçılarından Mimar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp