Gazilerimize Anlamlı Kahvaltı

admin

19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Gaziler ve aileleri onuruna kahvaltı verildi.Gaziler bizim baş tacımızdır diyen  Vali Vekili Beyazıt TANÇ, Gazi ve Şehit yakınlarına olan borcun ödenmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ gazilere hitaben “-Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ünvanı verildiği 19 Eylül tarihinin, 2002 yılından bugüne Gaziler Günü olarak kutlandığını belirtti.
Gaziler G+-n+- (5)

Özbaş: “ Dünyanın en güçlü devletlerine karşı verdiğimiz kurtuluş mücadelemizde; Kore’de, Kıbrıs’ta görevinizin başında göstermiş olduğunuz vatanseverlik ve cesaret, bu toprakların vatan olmasını sağlamıştır. Sizler bizim, yaşayan kahramanlarımızsınız. Sayenizde, vatanımızda hür ve bağımsız olarak yaşamaktayız. Bugün sizin şeref gününüzdür; Gününüz kutlu olsun.” dedi.

Gaziler G+-n+- (6)

 

GAZİLERİN SORUNLARINI ÇÖZMEK ÖNCELİKLİ GÖREVİMİZ

2011 yılında kurulan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 5 Genel Müdürlük ile Şehit Yakınları ve Gaziler Daire Başkanlığı olarak teşkilatlandığını belirten ÖZBAŞ, “Asker, polis tüm muharip ve malul gazilerin, mağduriyet ve mahrumiyetlerinin giderilmesi, Bakanlığımızın öncelikleri arasındadır.” dedi.

Edirne Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet ÇINAR da, “Şehitlerimiz şahadete ererken,  en yakınında bulunan kişileriz.  Şu geçici dünyada en büyük talebimiz sevilip sayılmak ve hatırlanmaktır. Bizleri bu mekânda bir araya getiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na ve İl Müdürlüğümüze şahsım ve tüm gazilerimiz adına teşekkür ederim. Böyle bir mekanda, valimiz, komutanımız ve il müdürlerimizle  bir arada bulunmaktan onur duyuyorum.” dedi.

Kahvaltıya, Vali Vekili Beyazıt TANÇ,  54. Mknz.Piy.Tug.Kom. Tuğgeneral Hidayet ARI,  İl Jandarma Kom. Albay Hakkı ÇETİN, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Fikret DİŞLİOĞLU, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin ÖZBAŞ, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet ÇINAR ile çok sayıda Gazimiz aileleriyle birlikte katıldı.

 

 149 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu Başkanlığı’na Turhan Altıntel Seçildi

Trakya Kalkınma Ajansı’nın danışma organı olarak görev yapan Ajans Kalkınma Kurulu, 2013 Yılı ilk toplantısını 24 Eylül 2013 Salı günü  dün Edirne’de gerçekleştirdi. Saat 10:00 itibariyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hemen ardından başlayan toplantıda Edirne Valisi Hasan Duruer, ETSO Yönetim  kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt EDOSOB Başkanı Emin İnağ, Ticaret […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp