Gaziye Bu Yapılır Mı?

admin

Edirne Merkez Orhaniye Köyünde ikamet eden, Güneydoğu’da askerliği sırasında yanında 6 arkadaşı şehit olan  Ahmet Salkım’a  köy içinde babasının silahını alarak  dolaştığı gerekçesi  ile  Orman Müdürlüğü ekiplerince rapor düzenlendi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Orhaniye köyü Muhtarı Ali Döngel”

Ahmet Salkım adında köyümde ikamet eden genç 2006 yılında  Askerlik görevini Bitlis’te yaptığı sırada, teröristlerce yola  döşenen mayının aracın geçişi sırasında patlaması ile yanında bulunan 6  arkadaşı şehit olmuş,  kendisi de  çeşitli yerlerinde yaralanmıştı. Her zaman olduğu gibi bu elim olay kardeşimizi de çok etkilemişti. Bugün dahi aynı olayın şokunu yaşamakta, içine kapanıp uzun süre odasından dışarı çıkmamaktadır.

 ASKERDE YAŞADIĞI OLAYIN ETKİSİNDEN KURTULAMADI     

Ailesi bu durumu bildiği için, isteklerini yerine getirmeye çalışmaktadır. Ben köy muhtarı olarak buna şahidim. Psikolojik durumunu yansıtan raporu da bulunmaktadır. Böyle psikolojik sorunları bulunan travma geçiren  bir gazimize babasının silahı ile dolaşıyor diye  rapor tutulması, soruşturma açılması onun  yaşama bağlılığını olumsuz yönde etkileyeceği endişesini taşıyorum.

Orman suçlarında cezasının ağırlığını  biliyorum. Askerlikte yaşadığı  bu elim olayın  sonrası sivil hayata yeni alışan gazimiz hakkında tutanağın  Ahmet Salkım’ın bu özel  durumu dikkate alınarak yeniden gözden geçirilmesi gerektiği kanısındayım” dediDSC_9399

 219 total views,  2 views today

Next Post

6D’Lİ EDİRNE

‘’UFO BENİ UZAYA GÖTÜR!’’ kampanyasıyla yola çıkan ‘’UFO’’ ısıtıcılarının reklam ajansı ‘’UFO’’ isimli similatör ile Türkiye yollarına düştü.İstanbul,Ankara,Bursa,Eskişehir ve Edirne’nin de içinde bulunduğu Serhad Şehri Edirne’mizin 24.sırada olduğu toplam 25 şehir gezecek olan ‘’UFO’’ yarın gece son durağı olan Tekirdağ’da turnesini tamamlayacak.2-3 şubat tarihlerinde Edirne de konakyalacak UFO 3 şubat […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp