Geçkinli Köyü’nde bölgenin ilk yağmur duası

admin

Geçkinli Köyü'nde bölgenin ilk yağmur duası (1)

 

 

 

 

 

 

 

Süloğlu ilçesine  bağlı Geçkinli Köyünde çevre köylerin katılımı ile yağmur ve şükür duası yapıldı.

Geçkinli köyünde adet haline gelen ve her yıl yapılan yağmur ve şükür duası çevre köylerden gelen 2000 davetlinin katılımı ile yapıldı. Geçkinli Köyünde yapılan etkinliğe Edirne AKP Milletvekili Rafet Sezen, İlçe Jandarma Komutanı  Müslüm Kılıç, Süloğlu Müftüsü Turgut Çavdar, AKP Merkez İlçe Başkanı Kerem Arda,Süloğlu,Avukat Hüseyin Sıragezen, Eski Belediye Başkanı Erol Atik,Milli Eğitim Koordinatörü Fikret Merter,Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Faruk Çiftçi, Geçkinli Köyü Muhtarı Özer Arabacı ve Köy imamı Bünyamin Erdoğan Çevre Köy Muhtarları,Edirne’den gelen Misafirler,Süloğlu’ndan gelen misafirler,Çevre köy misafirleri,köy sakinleri katıldı.

Geçkinli Köyü'nde bölgenin ilk yağmur duası (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Her bahar ayları geldiğinde tekrarlanan Yağmur ve şükür dualarının  biri Süloğlu İlçesine bağlı Geçkinli köyünde yapıldı Büyük katılımla gerçekleşen duaya katılanların el açarak yağmurun yağması için  yaptıkları duayı  Süloğlu müftüsü Turgut Çavda ile Köy imamı  Bünyamin Erdoğan yaptı. Yağmur duasına katılanlara  Kuru fasülye etli pilav ve ayran   ile tatlı ikram edildi. Yağmur dualarının bundan sonra  Edirne ve ilçelere bağlı köylerde de devam edecek.

Geçkinli Köyü'nde bölgenin ilk yağmur duası (3)

 240 total views,  2 views today

Next Post

Yılın hekimlerine teşekkür belgeleri takdim edildi

            Sağlık Bakanlığınca düzenlenen ve ülkemizde son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle ertelenen, “Yılın Hekimi” seçilenlere belgeleri ve bazı hekimlere hazırlanan “Teşekkür” belgeleri, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleştirilen Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında 9 Nisan 2016 günü düzenlenen kahvaltı programında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp