Geçmiş, “Enez Müzesi için 1450 imza Kültür Müdürüne teslim edildi.”

admin

Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Edirne Ajans Medya Grubunu ziyaret etti.  Geçmiş burada yaptığı açıklamada Muhtarlarla birebir irtibat halinde oldukları için muhtarların sorunlarını kendi ağızlarından dinlediklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; “Özel idare sekreterimiz ve personelimize, bu konuda muhtarlarımızın ilgili taleplerini ilettik. Bir çoğu da şu an halledildi.

“Enez’de bize 1450 imzalı dilekçe verildi.”

Tabi en önemlisi de Enez’de vatandaşlar bize 1450 imzalı bir dilekçe verdi. Bunu Kültür Turizm İl Müdürlüğü’ne verip, Enez’de çıkarılan tarihi eser olarak çıkarılan tarihi eserlerin yerinde sergilenmesi talebi ve bununla ilgili de bir müze talepleri olduğunu ilettiler. Bununla ilgili bizde bugün İl Kültür Turizm Müdürüm Ahmet Hacıoğlu’ndan randevu aldım ve vatandaşlarımızın taleplerini kendisine verdim. Kendisi de bu talebi memnuniyetle alıp teşekkür edip, Bunu bakanlığa ileteceğini, konunun yetkilisi Bakanlık olduğunu ve Bakanlığın buna göre bir değerlendirme yapacağını, sonucunu da bize sonra bildireceğini iletti.

Enez Kalesinin tümünün bittiğini, ihalesinin yapıldığını bu ihalenin ayın 6’sında yani 6 Kasım’da da ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapacaklarını, 700 gün içersinde de bu işlemlerin bitirileceği müjdesini verdi. Oda sevindirici bir haber. Belki uzun yıllar da sürebilir ama. Denizden sınırları çizili kalenin Enez’in içine kadar olan bütün sınırları alınacak, bakımları yapılacak ve aslına uygun olarak yapılacak. Tabii Vakıflar Bölge Müdürümüz de bu arada Ayasofya kilisesi olarak bilinen  aslında Fatih Sultan Mehmet’in feth etmesiyle Ayasofya camii olarak kullanılan camii de çok yakın bir zamanda ibadete açılacak. O zaman Enez’de bir bütünlük ve tarihi eserlerin tamamen ayağa kalktığını göreceğiz. Bu sevindirici haberi de sağ olsun müdürümüz bize verdi.  Edirne Halkımıza hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.        

 

Edirne Ajans Medya Grubunu ziyaret eden İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Şirket Müdürümüz Necmi Engin tarafından Edirne Ajans Medya Grubunun faaliyetleri hakkında bilgilendirildi. Bölgenin ilk ve tek Bölgesel Radyo İstasyonu olan 92,2 Radyo Su’da mikrofon başına geçen İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Bölgenin sesi ve kulağı olan Radyo Su’nun yayın politikasını takdir ettiğini, Radyonun yayın akışını büyük bir ilgi ile takip ettiğini söyledi. Geçmiş, Promosyon ürünleri teşhir standını gezerek ürünler hakkında bilgi aldı.     

 

 162 total views,  2 views today

Next Post

“Edirne’yi Hayallerinde ki gibi renklendirecekler”

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 2017- 2018 Eğitim ve Öğretim yılı nedeniyle Edirne Belediyesi’nin kültür yayınları içinde yer alan  “Edirne’mizi Boyayalım” kitapları öğrencilerle buluşmaya devam ediyor. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu ve ekibi  Edirne Belediye Başkanlığı adına,  Uzunköprü ilçesinde bulunan Demokrasi İlköğretim Okulu’nda ki Ana sınıfı öğrencilerini ziyaret ederek öğrencilere  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp