Geçmiş, “Yeni Çöp Ayrıştırma Tesisini gezdi”

admin

Edirne’nin 60 yıllık kanayan yarasını kökünden çözen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Başkanlığından kurulan  Edirne Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesislerini yerinde inceleyen Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş,  60 yıldır Edirne’nin kanayan yarası olan çöp toplama ayrıştırma tesislerinde incelemelerde bulunduk. Bu güzel tesisi Edirne’mize kazandıran Edirne Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan’a Teşekkür Ederim” dedi.

Geçmiş gazetemize yaptığı açıklamada; “Katı Atık Bertaraf tesisleriyle ilgili bir çok yer gezdim. Gerçekten Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın söylediği gibi Edirne’nin şanına yaraşır, çok az bir ödenekle ve en teknik, en kullanılabilir bir çöplüğe sahip olmanın bir Edirne’li olarak bugün büyük onurunu ve şerefini yaşadım. Çöp kamyonlarının tartılara girerek çöplerini dökmesi, aynı zamanda çıktıktan sonra ilaçlı havuzlardan yıkanarak çıkması beni o kadar mutlu etti ki, bu kadar bilimsel,  bu kadar teknik ve çağdaş temiz bir tesise sahip olmanın onurunu tekrar tekrar yaşadım. Ben bu konuda bizi ve Edirne’lileri 60 yıldır süren çöp sorununu bu kadar güzel bir şekilde bitirerek Edirne’nin hizmetine sunan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı İl Genel Meclis üyelerim ve köylerdeki vatandaşlar adına da teşekkürü bir borç bilirim.” Dedi.

Edirne’nin büyük şehir olma yolunda hazır olduğunu belirten İl Genel Meclis Başkanı Geçmiş; Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun 3 Kasım Tarihinde Edirne’ye geldiğinde de Büyük şehir Belediye Başkan adayı olarak Recep Gürkan’ı resmen ilan ettiğini belirterek; “ Bu kadar bilgi birikimi olan, Edirne’nin yıllardır ötelenmiş sorunlarına da imza atan Başkanımız Recep Gürkan’ın diğer ilçe sorunlarını da çok hızlı bir biçimde bitireceğine inancım tamdır. Edirne’nin Büyük şehir olması halinde de Sayın Recep Gürkan’la Edirne’de olduğu gibi il genelinde de büyük işlerin ve hizmetlerin devamı gelecektir.”dedi.

 209 total views,  2 views today

Next Post

Ağalığa yakışır ’Edirne’ye Ücretsiz Aş evi Kuracak"

ÖZEL HABER – EDİRNE AJANS 657.Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin gazetemize yaptığı açıklamada;  656. Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Ağalığı Edirne’liler adına aldığını ve Edirne’nin ağası olduğunu ifade ederek, yaklaşık olarak 15 gündür Ankara’da Başta Bakanlıklar olmak üzere birçok resmi kurumla Edirne ekonomisinin canlanması için neler yapılabileceği konusunda çeşitli temaslarda bulunduğunu ifade etti. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp